بهترین مقالات تخصصی کودکان

کودک جن زده از خیال تا واقعیت

دکتر عادل حیدری نژاد
Latest posts by دکتر عادل حیدری نژاد (see all)

بیماری پانداس یا Pediatric Autoimmune Neuropsychiatric Disorders Associated with Streptococcal infectionsنوعی اختلال فیزیکی و روانی است که سبب بروز حالت های خاصی در فرد مبتلا می شود و بسیاری از افرادی که با این بیماری و علایم آن آشنایی ندارند آن را باجن زدگی اشتباه می گیرند.

این بچه ها معمولا کارهای عجیب و غیر قابل پیش بینی انجام می‌دهند ویا ارتباط خود را با دیگران قطع یا محدود می‌کند. افرادی که دچار پانداس می شوند معمولا حمله‌های عصبی و روانی دارند،بیشتر از قبل پرخاشگر می شوند. خیلی از افراد برای درمان این حالت های کودک وی را نزد دعانویسان می برند زیرا بر این اعتقادند که جن به بدن آن ها حلول کرده است و کودک جن زده شده.

در این مقاله قصد داریم به معرفی بیماری پانداس بپردازیم. علایم این بیماری به گونه ای است که بسیاری از مبتلایان را برای درمان نزد دعانویسان برای خروج جن از بدنشان می کشاند!

علایم بیماری پانداس به طور ناگهانی در طول چهار تا شش هفته بعد از ابتلا به گلودرد چرکی آغاز می شوند . این علایم شبیه به علایم بیماری وسواس  است. این علایم می توانند در مدرسه رفتن کودکان اختلال ایجاد کنند و به سرعت آنها را ناتوان کنند.

هر بار که بیماری پانداس به اوج برسد این علایم بدتر می شوند و این امر معمولا دو تا سه روز بعد از ابتلا به این عفونت رخ می دهد. سپس مانند تمامی بیماری های دیگر روانی علایم آن به آهستگی بروز پیدا می کنند. علایم روانی بیماری پانداس به صورت زیر هستند:

رفتارهای وسواسی، با شدت و تکرار شوند اضطراب جدایی، ترس و حملات پانیک جیغ و بی قراری و تغییرات سریع در خلقیات حرکت های تهاجمی توهمات دیداری و شنیداری افسردگی و افکار خودکشی گرایانه  .

علایم فیزیکی بیماری پانداس به صورت زیر هستند: تیک عصبی و حرکت غیر معمول بدن حساس شدن به نور، صدا و تماس فعالیت بیش از حد و عدم تمرکز بدتر شدن مهارتهای حرکتی و نوشتار ضعیف مشکلات حافظه اختلال در خواب عدم خورد غذا که سبب کاهش وزن می شود درد مفاصل ادرار مکرر و شب ادراری کودکانی که به بیماری پانداس مبتلا می شوند .کودک همیشه تمامی این علایم را ندارد اما به طور معمول ترکیبی از علایم فیزیکی و روانی را در طول ابتلا به این بیماری نشان می دهند.

منبع : bornaandishan.ir

چنانچه تمایل دارید بیشتر در مورد جن زدگی بدانید مقاله “چطور انرژی منفی را پاکسازی کنیم” را مطالعه کنید

error: محتوا محافظت شده است!!