بهترین مقالات تخصصی کودکان

چرا اقبال مردم به ویزیت حضوری کم شده؟

دکتر عادل حیدری نژاد
Latest posts by دکتر عادل حیدری نژاد (see all)

تغییر قانون زندگی است و کسانی که فقط به گذشته یا زمان حال نگاه می کنند، قطعا آینده را ازدست می دهند.

سال هاست که ما و پدران ما از شیوه ویزیت شدن در مطب و بازگو کردن مشکلات خود و یا فرزندان مان در مطب برای پزشک و مکالمه رو در رو با او بهره برده ایم ولی خب چه می شود کرد هر چیزی یک تاریخ انقضایی دارد و شرایط امروز به گونه ای شده که ما را مجبور می کند به راه های جایگزین روی بیاوریم.

چه کسی می توانست فکرش را بکند که مدرسه از حضوری به آنلاین تغییر روش پیدا کند ولی دوران کرونا و پس از آن حتی همین حالا به ما ثابت کرد پس می شود.
شاید کسی پیدا بشود و بگوید طبابت با مدرسه فرق می کند پزشک باید با بیمار رو در روبشود و او را معاینه بکند تا به تشخیص دقیق برسد.همه این ها درست ولی ایده آل یک چیز هست و واقعیت چیز دیگر.مهم این نیست که چه چیزی بهتر هست مهم این هست که ما باید چه کاری را انجام دهیم.ما خیلی کارهایی را که می دانیم درست نیست از روی اجبار انجام می دهیم.
از سویی دیگر امروز در دنیا با استفاده از تله مدیسین از مثلا آمریکا بیماری را در ژاپن ویزیت که چه عرض کنم حتی جراحی می کنند.پیشرفت های علمی از یک سو و مشکلات جامعه از سویی دیگر در نهایت ما را مجبور خواهد کرد تا دیر یا زود از روش های ویزیت حضوری در مطب به استفاده از مشاوره های آنلاین گرایش پیدا کنیم.
شما به اسنپ مارکت و فروش های اینترنتی لباس که در دو سال اخیر با جهش رشدی فزاینده همراه بوده دقت کنید.کی فکرش را می کرد لباس را بدون لمس کردن از نزدیک کسی خریداری کند ولی دیدیم که شد.
حتما برای تان سوال پیش آمده که دلایل ما برای این ادعا چیست ؟

خیلی ساده هست.چه کسی هست که ترافیک شهرهای شلوغ را نشناسد .حتما شما هم مثل من ساعت ها در ترافیک برای رسیدن به محل کار معطل شده اید .حالا تصور کنید فردی که بیمار هست و قرار هست توسط پزشک در مطب ویزیت شود در ترافیک چه حالی خواهد داشت بخصوص استرس آن و استنشاق هوای آلوده خودروها که مزید بر علت ست .

از جهتی دیگر خیلی مواقع پزشک مجبور هست برای این که بموقع به مطب برسد چند ساعت زودتر از منزل حرکت کند و استرس ترافیک و خستگی خیلی طبیعی هست که بر روی راندمان کار او تاثیر سو بگذارد .خستگی و استرس پزشک و بیمار صرف نظر از اتلاف زمان طولانی از آن ها مسئله ای نیست که بشود به سادگی از کنارش گذشت .

با توجه معظل لاینحل ترافیک و علاقه وافر مردم در سرمایه گزاری به صنعت خودرو به نظر می رسد در آینده نه چندان دور تهران به یک پارکینگ خودرو تبدیل می شود و فرد عاقل کسی هست که علاج واقعه قبل از وقوع کند.

تغییر امری گریز ناپذیر است. مثلا همین الان بدن و سلول های شما در حال تغییر هستند. زمین در حال تغییر است. اقتصاد، فناوری، وضعیت کسب و کار و حتی روش برقراری ارتباط ما در حال تغییر است؛ اما هم می توانید در مقابل این تغییرات مقاومت کنید و بالقوه با آنها از میان برداشته شوید، هم می توانید نوع همکاری، تطبیق و بهره بردن از آن ها را انتخاب کنید.

یک جمله معروف وجود دارد که می گوید یا با تغییرات تغییر کن و یا زیر چرخ های تغییر له شو!

ادامه دارد …


error: محتوا محافظت شده است!!