بهترین مقالات تخصصی کودکانبیماری های گوارشی

درمان سه سوته استفراغ کودکان

نکات برگزیده مطلب
  • جدیدا راهی پیدا کرده ام که می توانید در منزل و بدون مراجعه پزشکی و صرف هزینه های بالا و استرس مشکل کودک خود را حل کنید. فراموش نکنید که این بیماری می تواند به طور مکرر و هر چند وقت یک بار آسایش را از شما و فرزندتان سلب کند.
دکتر عادل حیدری نژاد
Latest posts by دکتر عادل حیدری نژاد (see all)

درمان سه سوته استفراغ کودکان

یکی از شایع ‌ترین مشکلاتی که به طور معمول در میان بچه ها رخ می دهد، استفراغ کودکان است، که تا هنگامی که تکرر نداشته باشد، جای نگرانی ندارد. استفراغ در کودکان امکان دارد به دلیل مواردی مانند مسموم شدن به علت خوردن مواد غذایی یا به دلیل قرار گرفتن در ماشین در مدت زمان طولانی به علت گرما زدگی یا سایر مسائل باشد.
هدف از ایجاد این مقاله آشنا کردن والدین با یک روش سریع و شگفت انگیز در درمان استفراغ کودکان هست .
استفراغ چیست و به چه دلیلی رخ می‌دهد؟

استفراغ یک بیماری نیست اما می‌تواند نشانه یک بیماری یا مشکل در بدن باشد. به طور معمول قبل از استفراغ، نوعی ناراحی شکمی با نام تهوع ایجاد می‌شود و سپس محتویات معده با فشار، به صورت ارادی یا بی‌اختیار از طریق دهان خارج می شوند به آن استفراغ می‌گویند.

استفراغ دلایل مختلفی دارد اما برخی از عوامل مشترک آن شامل مصرف برخی از دارو‌ها، میگرن، پرخوری، آپاندیسیت، شیمی درمانی، استرس، عفونت گوارش، بینابینی و… می‌شود. در صورتی که استفراغ در کودک شما حداکثر تا یک روز بهبود نیابد و یا با علائمی مثل غش، رنگ پریدگی، تاری دید، درد شکم، درد قفسه سینه، تب بالا، سردرد، افزایش تعداد تنفس و نبض، کمبود آب بدن، عدم توانایی مصرف غذا بیش از دوازده ساعت همراه باشد و یا در هر کودک زیر شش ماه باید هرچه سریع‌تر به اورژانس اطفال مراجعه کنید.
من در اینجا قصد ندارم به طور موشکافانه تمام علل و راه کارهای تشخیصی و درمانی را توضیح بدهم و باعث بی حوصله شدن شما بشوم بلکه قصد دارم چیزی را به اطلاع شما برسانم که بتوانم از دغدغه ها و نگرانی های شما والدین را کم کنم .
من جدیدا راهی پیدا کرده ام که می توانید در منزل و بدون مراجعه پزشکی و صرف هزینه های بالا و استرس مشکل کودک خود را حل کنید. فراموش نکنید که این بیماری می تواند به طور مکرر و هر چند وقت یک بار آسایش را از شما و فرزندتان سلب کند.

خرید آموزش

error: محتوا محافظت شده است!!