بیماری های عفونیتخصصی کودکان و نوزادان

درمان سریع گوش درد کودک بدون حاشیه

دکتر عادل حیدری نژاد
به مطالب ما ستاره بدهید و امتیازات خود را به پول نقد تبدیل کنید!

چطور امتیازهایم را به پول نقد تبدیل کنم ؟

امتیاز 5.00 از 2 رای

بسیاری از والدین در زمان نوزادی فرزندان خود، تجربه ی این موضوع را دارند که کودکان آنها به صورت مداوم گریه می کنند و این والدین نمی تواند عامل گریه و ناراحتی کودک خود را متوجه شوند .

در برخی از موارد این گریه ها و ناراحتی های مداوم به مشکلات موجود در گوش نوزادان مرتبط می شود که بیشتر ریشه در عفونت های گوش دارد که درصد زیادی از نوزادان در معرض ابتلا به این دردهای گوش هستند که نیاز است هرچه سریع تر برای درمان گوش درد کودکان اقدامات لازم صورت گیرد.

این گوش دردها در کودکان هم دیده می شود که خوشبختانه به این دلیل که آنها قادرند والدین خود را از وجود این دردها مطلع سازند می توان به راحتی برای درمان آنها اقدام نمود.

دردهای مرتبط به گوش در میان کودکان رایج می باشد و درصد زیادی از این کودکان به دردهای گوش با میزان های مختلف و البته به دلایل مختلف مبتلا می شوند اما کودکانی که در رده ی سنی زیر پنج سال قرار دارند بیشتر درمعرض این دردهای گوش قرار می گیرند.
گوش درد می تواند به تدریج یا به طور ناگهانی ایجاد شود. درد می تواند مبهم، تیز یا سوزان باشد و می تواند موقت یا مداوم باشد. معمولاً درد فقط در یک گوش ایجاد می شود، اما گاهی اوقات ممکن است در هر دو گوش ظاهر شود.

گوش درد اغلب به دلیل انسداد شیپور استاش، گذرگاهی که از گوش میانی تا پشت حفره بینی و گلو امتداد دارد، ایجاد می شود. هنگامی که شیپور استاش مسدود می شود، هوا و مایع نمی توانند از طریق گذرگاه عبور کنند و باعث افزایش فشار و درد می شود.

در مورد دلایل درد گوش نمی خواهم صحبت کنم چون حتم دارم شما بهتر از من می دانید . در این جا یک پیشنهاد رد نشدنی برای شما والدین محترم دارم !
  • از عفونت گوش مکرر فرزندت بستوه آمد ؟
  • از این که زیاد به فرزندت آنتی بیوتیک می دهی احساس عذاب وجدان می کنی ؟
  • از مراجعات شب و نصف شب به بیمارستان خسته شدی ؟
  • دنبال راه چاره موثر برای خلاص شدن از این همه اگر می گردی ؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!