تخصصی کودکان و نوزادانسرطانمشاوره آنلاین
موضوعات داغ

درمان سرطان با هومیوپاتی !سرطان پایان زندگی نیست

نکات برگزیده مطلب
  • این مطلب را با پیامک با دیگران به اشتراک بگذارید شاید کسی همین حالا نیازمند آن باشد .

درمان سرطان با هومیوپاتی

کسانی که در آشنایان و بستگان بیمار مبتلا به سرطان دارند این مطلب را با دقت بدفعات تا به انتها مطالعه کنند ,شاید زندگی فرد مبتلا به همین مطالعه شما بستگی داشته باشد.


شاید نام سرطان یکی از ناامید کننده ترین کلماتی باشد که می توان به یک بیمار عنوان کرد ,بیماری که خود را مبتلا به این بیماری می بیند با توجه به علاج ناپذیر بودن آن امید به زندگی را از دست می دهد . درمان سرطان در پزشکی معمولی پیشرفت های قابل توجهی نموده است و در بسیاری از موارد با کشف بیماری در مراحل اولیه خطر را تا حد زیادی می توان برطرف نمود اما هنوز تا درمان کامل آن راه طولانی باقیست .


درمان های رایج به صورت جراحی های وسیع , شیمی درمانی و رادیوتراپی حتی در صورت موفقیت نسبی عوارض بسیاری را بر بیماران تحمیل می کنند که گاه از خود سرطان مشکل سازتر است، چه بسیار افرادی که ترجیح داده اند تا چنین درمانی را برای سرطان خود انجام ندهند و به مرگ طبیعی بمیرند .

حقیقت تلخ این است که اکثر بیماران سرطانی بلافاصله بعد از مطلع شدن از بیماری خود دچار افسردگی می شوند که با کاهش توان بدن آنها ، سرعت رشد سرطان را چندین برابر می کند.این درمان ها علیرغم افزایش کمیت زندگی بیماران و طولانی کردن عمر آنان ، کیفیت زندگی را کاهش داده وخود، جسم و روان فرد مبتلا را بیمارتر می کنند.


هر انسانی در طول زندگی خود ، چندین بار دچار سرطان در سطح سلولی می شود که سیستم ایمنی بدن آن را به راحتی کنترل و درمان می کند و فرد هیچگاه متوجه چنین اتفاقی در خود نمی شود. مشکل زمانی خود را نشان می دهد که سیستم دفاعی و حیاتی انسان به علت عوامل سرطان زا نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد در این زمان ما پی به بیماری سرطان می بریم که البته تا حد زیادی هم دیر شده است . بنابراین به راحتی می توان قبول کرد که درمان سرطان با هومیوپاتی با بازسازی توان بدن، بر سرطان هم غلبه کند.

در سال های اخیر، هومیوپاتی در مراقبت از سرطان در اروپا و سایر کشورهای جهان مورد استفاده قرار گرفته است و حتی در موارد پیشرفته سرطان نیز می توان از هومیوپاتی سود برد چرا که هومیوپاتی می تواند علاوه بر کم کردن دردها و آلام بیمار ، از نظر روحی و عصبی آرامش و رهایی به بیمار بدهد و افسردگی او را تا حد زیادی بر طرف نماید و همین طور در کسانی که تحت درمان های شیمی درمانی قرار دارند می تواند با کاهش قابل ملاحظه عوارض شیمی درمانی کیفیت بسیار بهتری به زندگی آنها بدهد و در عمل نیز طول عمر آنان را افزایش دهد .بطور خلاصه درمان سرطان با هومیوپاتی بسیار موفق می تواند عمل کند به خصوص اگر این سرطان ها در مراحل اولیه باشند و با درمان های سرکوب گر پزشکی معمولی پیچیده نشده باشند .


مطالب بالا را می توان در دو سوال کلی خلاصه کرد:

  • چرا ما دچار سرطان می شویم

جواب : چون سیستم ایمنی ما به دلیلی ضعیف می شود .

  • آیا تقویت سیستم ایمنی با هر مکانیسمی می تواند کمک زیادی به درمان سرطان کند

جواب : بله , دقیقا .

اگر دوست داری بدانی چرا آدم ها دچار سرطان می شوند حتما از لینک زیر بازدید کنید :

مواظب لایه های بدنت باش !


و اما روش درمانی هومیوپاتی چیست ؟

هومیوپاتی به عنوان طب سنتی آلمان شناخته و به عنوان رشته مکمل درمانی استفاده می‌شود. هومیوپاتی (Homeopathy) یا «مشابه درمانی»، روش درمانی خاصی است که در آن با ایجاد تحریک دقیق سیستم ایمنی و حیاتی بیمار و یا به عبارتی دیگر سیستم عصبی و روانی و یا سیستم ایمونولوژی، فرد را به سمت بهبودی سوق می‌دهد. به عبارت دیگر بیمار از طریق تقویت سیستم ایمنی خود، درمان می‌شود. 

سازمان بهداشت جهانی به عنوان طب جایگزین و مکمل از آن نام می‌برد. طب جایگزین یعنی رشته‌هایی مثل طب سوزنی و هومیوپاتی که حتی می‌توانند در شرایطی جایگزین درمان‌های عادی و رایج شوند. هومیوپاتی در خیلی از مواقع به کمک پزشکی رایج می‌آید و به درمان بیمار کمک می‌کند.


و اما اصل قضیه , چنانچه تمایل داری برای کمک به درمان سرطان بیمار خود از طب مکمل هومیوپاتی با دانش دکتر عادل حیدری نژاد در کنار روش های پزشکی مرسوم استفاده کنی لازم هست چهار شرط را در همین ابتدای کار قبول کنی :

  • اول : حتما باید پزشک معالج آنکولوژیست شما با درمان هومیوپاتی همزمان موافقت داشته باشد .
  • دوم : سن بیمار شما نباید بیشتر از پنجاه سال باشد .
  • سوم :نباید بیشتر از سه ماه از شروع درمان های پزشکی ضد سرطان گذشته باشد.
  • چهارم : اعتماد کامل و باور شما به ما.
     

اما بپردازیم به توصیح شروط بالا :

شرط اول ,از آن جایی که مسئولیت مستقیم درمان بیمار بر عهده پزشک متخصص آنکولوژیست می باشد پس طبیعی هست که ایشان باید موافق با شروع درمان هومیوپاتی در کنار درمان خود باشد .شما کافی هست که آدرس این صفحه را در اختیار او قرار بدهید تا پس از مطالعه موافقت یا مخالفت خود را اعلام کند .این شرط کاملا ضروری هست .

در مورد شرط دوم هر چه سن بیمار بالاتر باشد بدلیل ضعیف شدن نیروی حیاتی و توان دفاعی پاسخ بیمار به داروهای هومیوپاتی کمتر می شود .ما به طور قراردادی سن پنجاه سالگی را ملاک قرار داده ایم البته که این عدد وحی منزل نیست ولی دوست دارم بدانید که بعد از سنین میان سالگی پاسخ درمانی هومیوپاتیک به طور چشمگیری کاهش می یابد .

شرط سوم خیلی واضح هست با توجه به ماهیت سرطان هیچ تعللی جایز نیست و هر روزتاخیر در درمان مساوی هست با پیشرفت بیماری .ما به طور قراردادی سه ماه را ملاک کار خود قرار داده ایم هر چند که اولویت این است که با شروع اولین درمان های پزشکی ضد سرطان از جمله شیمی درمانی روش هومیوپاتی هم به طور همزمان در معالجه بیماری به کار گرفته شود ولی خب این ایده آل هست و خیلی ها ممکن ست تا به امروز از این نوشته مطلع نبوده باشند .و نهایتا در صورتی که به هر دلیل نمی توانید اعتماد کنید و ما را باور داشته باشید در این صورت این مشاوره اصلا به درد شما نمی خورد .


سوالی دارید در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه مطرح کنید تا به شما پاسخ داده شود .

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا