تخصصی کودکان و نوزادان

اقتصاد سلامت به زبان اعداد

نکات برگزیده مطلب
  • انگار که همه ما مردم سهامدار کارخانه ای هستیم که خروجی آن سم مهلکی ست که قرار ست بزودی وارد سیستم آب آشامیدنی بشود.

می خواهم با زبان اعداد با شما صحبت کنم.بحث داغ امروز خانواده سرمایه گزاری هست.هر کسی با هر سطحی از سواد را که نگاه می کنی دنبال این ست که راهی برای سرمایه گزاری پیدا کند تا ارزش پولش کم نشود.

عده ای ترجیح می دهند در مسکن سرمایه گزاری کنند بعضی هم در دلار و سکه.برخی فکر می کنند بورس یک شبه آن ها را ثروتمند می کنند و افرادی نیز در رویای کسب مال فراوان از طریق ارز دیجیتال .

البته هر کدام از این گروه افراد دلایل خاص خودشان را دارند که از نظر خودشان منطقی هست, مثلا حسن آقا فکر می کند که چون همسایه اش از طریق بیت کوین به ثروت افسانه ای رسیده پس او هم همینطور و یا علی فکر می کند چون بازار ساخت و ساز سکه هست پس قدم گذاشتن در این مسیر او را موفق و پولدار خواهد کرد و یا کس دیگری ممکن هست با خود فکر کند بهتر هست خودرو ثبت نام کند تا زهی خیال باطل ارزش پول او حفظ بشود .

باری ,هر کسی حق دارد هر طور دوست دارد فکر کند ولی ما قصد داریم در مورد بهترین روش سرمایه گزاری در این مطلب بحث کنیم.شاید کسی معترض شود این که گفته شود بهترین روش سرمایه گزاری در مورد همه یکسان باشد درست نیست یا به عبارتی دقیق تر نمی شود برای همه آدم ها یک نسخه یکسان نوشت .

قبل از ادامه بحث توجه شما را به یک نکته بسیار حیاتی و ظاهرا کم اهمیت معطوف می کنم.سرمایه گزاری در هر کدام از راه هایی که در بالا ذکر شد شاید به طور موقتی وضعیت ما را تثبیت و یا رو به رشد کند ولی در نهایت نتیجه اش فقر و فلاکت هست.کسی که ذره ای از عقل خود استفاده کند بخوبی متوجه می شود که سرمایه گزاری در بازار خودرو نتیجه اش چیست ؟ مطابق با اصل ساده اقتصاد با افزایش تقاضا قیمت افزایش می یابد چیزی که ما سال هاست شاهد آن هستیم و مثال معروف پراید سه میلیون تومانی و…  ضمن این که ازدیاد روزافزون خودرو و تاثیر سو آن بر اکوسیستم وآلودگی هوا و تنگ کردن عرصه زندگی برای تمام آحاد ایرانی و فرزندان این مملکت بر هیچ آدم عاقلی پوشیده نیست .

و همین طور در بحث ساخت و ساز چه کسی پیدا می شود که نداند در چند سال گذشته ساخت و ساز بی رویه چه آسیب جدی به اقتصاد این مملکت و منابع طبیعی آن زده است.طبیعت انتقام گیر بی رحمی هست.سالانه هزاران نفر بر اثر سرطان و بیماری های قلبی و تنفسی ناشی از آلودگی هوا در ایران می میرند ,بحث سیلاب ها هم که خود گویا همه چیزست. انگار که همه ما مردم سهامدار کارخانه ای هستیم که خروجی آن سم مهلکی ست که قرار ست بزودی وارد سیستم آب آشامیدنی بشود.

و اما خرید و فروش دلار و سکه شاید به طور موقت ارزش پول شما را حفظ کند ولی در نظر داشته باشید هجوم نقدینگی به یک سمت حتما سبب ایجاد تورم خواهد شد.شما قیمت الان طلا را با مثلا ده سال قبل آن مقایسه کنید.شاید کسی بگوید قیمت جهانی طلا افزایش یافته ولی پاسخ درست این هست که متقاضیان طلا فقط ساکن ایران نیستند ,در همه جای دنیا آدم هایی پیدا می شوند که برای حفظ سرمایه به طلا و سکه روی می آورند.
یک قانون بسیار ساده در اقتصاد وجود دارد و این که همه چیز در نهایت به یک سمت جرکت خواهند کرد اگر امروز قیمت دلار , طلا و مسکن رشد کرد بتدریج قیمت بقیه اقلام زندگی هم در همین جهت رشد خواهند کرد و فردی که امروز خوشحال هست که سرمایه او مثلا ده برایر شده در نهایت باید همه چیز را ده برابر خرید کند و این سیکل معیوب تا ابد ادامه خواهد یافت.

این مطلب بمرور تکمیل می شود چنانچه مشتاق به دانستن ادامه قصه هستید ما را ترک نکنید .

ادامه دارد …

خدمات آرایشی تخفیفان تصویر بنر

خرید کرم شقاق سینه موستلا (اصل + انقضا طولانی و ارسال فوری)

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام بسیار مفید بود اما همان بخش خودرو هم بسیار مشکلات خودش را دارد و سرمایه گذاری درآن بدون مشاوره با گروه یا شخصی که وارد به بخش های مختلف خودرو باشد ممکن نیست زیرا در همه جا کسی پیدامیشود که سرمردم را کلاه بگذارم لطفا برای ادامه مقاله به این بخش هاهم توجه کامل را بکنید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا