تخصصی کودکان و نوزادان

آیا چاقی با روش درمانی هومیوپاتی قابل کنترل هست ؟

نکات برگزیده مطلب
  • اگرچه در فضای مجازی و صدا و سیما بکرات راجع به عوارض چاقی و نحوه درمان آن توسط متخصصین و کارشناسان مختلف توضیح فراوان و مکرر داده شده ولی در هیچ یک از آن ها اشاره ای به درمان به روش هومیوپاتی نشده

چاقی کودکان یک وضعیت پزشکی جدی است که کودکان و نوجوانان را تحت تأثیر قرار می دهد. چاقی کودکان یک وضعیت نگران کننده هست زیرا وزن اضافی می تواند باعث ابتلای کودکان شما به بیماری های مانند دیابت، فشار خون و کلسترول بالا شود که این بیماری ها بیشتر در بزرگسالان دیده می شود.

بسیاری از کودکان چاق، در بزرگسالی هم چاق می شوند، به خصوص اگر یکی از والدین آن ها چاق باشند. چاقی کودک نیز می تواند باعث کاهش عزت نفس و افسردگی کودک شود. اگرچه کم تحرکی و کالری زیاد از مواد غذایی و نوشیدنی ها علت اصلی در چاقی کودکان هستند اما عوامل ژنتیکی و هورمونی نیز ممکن است نقش داشته باشند. یكی از بهترین راه كارها برای کنترل چاقی كودك، بهبود رژیم غذایی و ورزش است. استرس کودک، والدین و خانواده می تواند خطر چاقی در کودک را افزایش دهد.برخی از کودکان برای مقابله با استرس پرخوری می کنند.

برخی از شایع‌ترین عوارض چاقی کودک عبارتند از:

کاهش اعتماد به نفس شدید
اختلال اشتها
تنگی نفس هنگام فعالیت بدنی
قطع تنفس در هنگام خواب
یبوست
رفلاکس معده به مری
بلوغ زودرس و سیکل های قاعدگی نامنظم در دختران
بلوغ تاخیری در پسران
صافی کف پا
دررفتگی لگن

اگرچه در فضای مجازی و صدا و سیما بکرات راجع به عوارض چاقی و نحوه درمان آن توسط متخصصین و کارشناسان مختلف توضیح فراوان و مکرر داده شده ولی در هیچ یک از آن ها اشاره ای به درمان به روش هومیوپاتی نشده.کوتاه سخن این که در صورت تمایل به درمان مشکل چاقی فرزند خود به روش هومیوپاتی با متد دکتر عادل حیدری نژاد این لینک را ببینید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا