تخصصی کودکان و نوزادان

آیا هومیوپاتی در پیشگیری از سرطان موثر هست ؟

نکات برگزیده مطلب
  • هومیوپاتی در درمان سرطان ها بسیار موفق می تواند عمل کند به خصوص اگر این سرطانها در مراحل اولیه باشند و با درمان های سرکوب گر پزشکی معمولی پیچیده نشده باشند .

شاید نام سرطان یکی از ناامید کننده ترین کلماتی باشد که می توان به یک بیمار عنوان کرد ,بیماری که خود را مبتلا به این بیماری می بیند با توجه به علاج ناپذیر بودن آن امید به زندگی را از دست می دهد . درمان سرطان در پزشکی معمولی پیشرفت های قابل توجهی نموده است و در بسیاری از موارد با کشف بیماری در مراحل اولیه خطر را تا حد زیادی می توان برطرف نمود اما هنوز تا درمان کامل آن راه طولانی باقیست .

درمان های رایج به صورت جراحی های وسیع , شیمی درمانی و رادیوتراپی حتی در صورت موفقیت نسبی عوارض بسیاری را بر بیماران تحمیل می کنند که گاه از خود سرطان مشکل سازتر است، چه بسیار افرادی که ترجیح داده اند تا چنین درمانی را برای سرطان خود انجام ندهند و به مرگ طبیعی بمیرند .

حقیقت تلخ این است که اکثر بیماران سرطانی بلافاصله بعد از مطلع شدن از بیماری خود دچار افسردگی می شوند که با کاهش توان بدن آنها ، سرعت رشد سرطان را چندین برابر می کند.این درمان ها علیرغم افزایش کمیت زندگی بیماران و طولانی کردن عمر آنان ، کیفیت زندگی را کاهش داده وخود، جسم و روان فرد مبتلا را بیمارتر می کنند.


سرطان چیست؟ سلول های بدن در حالت عادی دارای یک رشد متناسب با نیازهای بدن هستند اما در سرطان این رشد به صورت بیمارگونه ای افزایش می یابد و سلول های بدن تبدیل به سلول های سرطانی می شوند و این روند به سرعت گسترش می یابد و با حمله به ارگان های سالم کل سیستم بدن را مختل می کنند.
علت بروز این حالت دقیقا مشخص نیست اما مواد سرطان زای بسیاری شناخته شده اند و هر روز بر لیست این مواد افزوده می شوند. بدن هر فرد با داشتن استعداد ذاتی بیماری به صورت نهفته ، در اثر یک استرس دچار بیماری می شود که این امر در مورد سرطان هم صدق می کند که عوامل بیماری زا در ارگان هایی که دارای نقطه ضعف در این زمینه هستند باعث بروز بیماری سرطان می شوند .

در کلینیک در درصد بالایی از موارد ابتلا به سرطان با بررسی شرایط زندگی بیماران رد پای مسائل روحی و عاطفی به وضوح قابل مشاهده است و از طرف دیگر بهبود این شرایط ناگوار در درمان سرطان نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.اگر انسان از یک زندگی بدون استرس برخوردار باشد و از غذاهای طبیعی و به مقدار لازم استفاده نماید احتمال ابتلای وی به سرطان و یا هر بیماری خطرناک دیگری به شدت کاهش می یابد.
درمان سرطان در هومیوپاتی مانند هر بیماری دیگری صورت می گیرد و با شناسایی چگونگی اختلال بدن و با توجه به علائم ظاهری بیمار و تحریک سیستم ایمنی و حیاتی بیمار به سمت درمان حرکت می کنیم.در بدن لوازم و توان لازم برای غلبه بر سرطان نهاده شده است به گونه ای که وجود سلول های خونی که اختصاصا مسئول نابود کردن سرطانی هستند ثابت شده است که همواره مراقب بروز چنین وضعیتی هستند.
هر انسانی در طول زندگی خود ، چندین بار دچار سرطان در سطح سلولی می شود که سیستم ایمنی بدن آن را به راحتی کنترل و درمان می کند و فرد هیچگاه متوجه چنین اتفاقی در خود نمی شود. مشکل زمانی خود را نشان می دهد که سیستم دفاعی و حیاتی انسان به علت عوامل سرطانزا نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد در این زمان ما پی به بیماری سرطان می بریم که البته تا حد زیادی هم دیر شده است . بنابراین به راحتی می توان قبول کرد که درمان هومیوپاتی با بازسازی توان بدن، بر سرطان هم غلبه کند.
حتی در موارد پیشرفته سرطان نیز می توان از هومیوپاتی سود برد چرا که هومیوپاتی می تواند علاوه بر کم کردن دردها و آلام بیمار ، از نظر روحی و عصبی آرامش و رهایی به بیمار بدهد و افسردگی او را تا حد زیادی بر طرف نماید و همین طور در کسانی که تحت درمان های شیمی درمانی قرار دارند می تواند با کاهش قابل ملاحظه عوارض شیمی درمانی کیفیت بسیار بهتری به زندگی آنها بدهد و در عمل نیز طول عمر آنان را افزایش دهد .بطور خلاصه هومیوپاتی در درمان سرطان ها بسیار موفق می تواند عمل کند به خصوص اگر این سرطانها در مراحل اولیه باشند و با درمان های سرکوب گر پزشکی معمولی پیچیده نشده باشند .

لطفا این مقاله از پاب مد را مطالعه بفرمایید :

Is There a Role for Homeopathy in Cancer Care? Questions and Challenges

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا