بیماری نورولوژیتخصصی کودکان و نوزادانسرطان

علائم تومور مغزی کودکان چیه ؟

نکات برگزیده مطلب
  • دوست داری از آموزش های هومیوپاتی ما برای بهتر کردن سلامتی عزیزانت استفاده کنی ؟

تومور مغزی چیست؟
تومور مغزی هنگامی بروز می دهد که یک تغییر ژنتیکی در سلول های طبیعی مغز اتفاق افتد. این تغییر مجموعه ای از تغییرات را در سلول ها ایجاد کرده که به رشد یک توده از سلول های غیر طبیعی منجر می شوند.تومور های مغزی اولیه شامل مواردی هستند که از همان ابتدا در مغز بروز داده و از نواحی دیگر به مغز نرسیده اند.

تومور های مغز و نخاع رایج ترین تومور های جامد در کودکان هستند و رایج ترین علت مرگ های ناشی از سرطان به شمار می روند.اغلب تومور مغزی در کودکان در گودی خلفی جمجمه به وجود می آیند و بقیه تومور مغزی در کودکان در نیم کره های مخچه هستند.

علائم تومور مغز در کودکان چیست؟
علائم تومور بسته به اندازه و محل تومور و سن متغیر هستند, این علائم می توانند در هر کودک اندکی متفاوت باشند و شامل :

بزرگی سر مخصوصا در نوزادان ,تهوع و استفراغ,تغییرات رفتاری کودک,بی قراری ,خواب آلودگی,سردرد .تشنج,کما,تغییر در شنوایی,مشکل در صحبت کردن,ضعف یا فلجی,اختلال بلع,مشکل در حرکت چشم,تغییر در تکلم ,حرکات سنگین دست ها، بازو ها,مشکل در راه رفتن ,سفتی عضلانی,مشکل در حرکت دادن چشم ها یا دیگر بخش های صورت,دو بینی .


علائم تومور های مغزی می توانند شبیه به علائم بیماری های دیگر باشند به همین جهت برای تشخیص دقیق و به موقع بیماری باید کودک خود را نزد متخصص مغز و اعصاب کودک و یا جراح مغز ببرید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا