از باد شکم بد بو رنج می بری ؟

باد شکم بد بو ، می تواند یک مسئله شرم آور باشد. در بیشتر موارد، طبیعی است که فرد دچار باد شکم شود ولی باد شکم بدبو  واقعا غیر قابل تحمل هست !

یکی از مشکلات شایع گوارشی باد معده است. نفخ شکم در نتیجه گاز تولیدی در سیستم گوارش ایجاد می‌شود. گاز در نتیجه هضم غذای خورده شده، تولید می‌شود. معمولا افراد گاز تولید شده را یا از آروغ زدن یا از خروج گاز روده خارج می‌کنند که این اتفاقات دردناک و آزاردهنده هست.

گاز از دو طریق ایجاد می‌شود: بلع هوا و هضم غذا به کمک باکتری‌های روده بزرگ.البته سیستم گوارش همه افراد از غذاهای مشابه به یک میزان گاز تولید نمی‌کنند.

در کنار نفخ شکم برای خارج کردن گاز ممکن است آروغ زدن یا دفع مقعدی گاز وجود داشته باشد. همچنین ممکن است درد در شکم یا پهلوها وجود داشته باشد. 

نفخ در واقع احساس پری در شکم است که می‌تواند به دلیل تجمع گاز یا غذا در معده ایجاد شود. این مشکل می‌تواند باعث خروج گاز معده شود. این گاز در اثر بلعیدن هوا و فعالیت باکتری‌های روده بزرگ ایجاد می‌شود. زمانی که تجمع گاز زیاد شود و باد معده خارج نشود، ممکن است باعث درد در شکم شود.

خوردن زیاد غذاهایی مانند باقلا و عدس, بروکلی، گل کلم، کلم برگ،سیر ,موسیر , تربچه , ترب سیاه , پیاز و …)، میوه‌ها، محصولات لبنی دارای لاکتوز، غذاهای سبوس دار، آب‌میوه‌ها، نوشیدنی‌های بدون الکل وجود دارد با احتمال بیشتری فرد را دچار نفخ شکم می‌کند. همچنین شیرین کننده های مصنوعی موجود در آدامس‌ها و نوشیدنی‌های گازدار ممکن است باعث ایجاد نفخ شکم شود.

درمان تضمینی بوی بد دهان

اختلالات گوارشی بسیاری باعث نفخ می‌شوند، از جمله:

یبوست ,روده تحریک پذیر ,بیماری‌های التهابی روده ,انسداد روده ,دیابت ,عدم تحمل لاکتوز
اختلالات غذا خوردن ,التهاب لوزالمعده ,بیماری سلیاک ,سرطان روده بزرگ ,عوارض جانبی آنتی بیوتیک ها و …

تمام این ها که گفتیم صرفا جهت اطلاع بود ولی مهم تر از همه این هست که واقعا تحمل آدمی با این مشکل چه به عنوان شریک زندگی و یا همکار غیر ممکن است .

شما هم از شکم بدبو رنج می بری ؟

دوست داری با طب مکمل هومیوپاتی از این مشکل خلاص بشوی ؟

اگر تمام روش های پزشکی و بهداشتی را رعایت کردی ولی هنوز از بوی بد شکم رنج می بری , من با طب مکمل هومیوپاتی می توانم کمک کنم تا از شر این مشکل خلاص بشوی.

تاکنون چندین مورد درمان موفق این بیماری را با روش درمانی هومیوپاتی تجربه کرده ام .شما تمایل دارید این شانس را به خود بدهید ؟

مشاوره هومیوپاتی با دکتر عادل حیدری نژاد

مطلب پیشنهادی

حساسیت به لاکتوز در کودکان چه علایمی دارد ؟

حساسیت به لاکتوز در کودکان چه علایمی دارد ؟

تبلیغات در سایت مادوست داری در وب سایت ما آگهی بدهی ؟https://adelheidarinejad.ir حساسیت به لاکتوز …

error: محتوا محافظت شده است!!