بهترین مقالات تخصصی کودکانمشکلات نوزادی

نوزاد تازه متولد شده را چگونه شب بخوابانیم

دکتر عادل حیدری نژاد
Latest posts by دکتر عادل حیدری نژاد (see all)

شما می توانید از هر جایی یاد بگیرید که چگونه برای نوزادان روتین درست کنید یا چگونه نوزادان را در شب بخوابانید. اما مشکل اصلی بعد از آن است. وقتی کودک را بخوابانید، فکر می کنید اکنون می توانید آرام باشید. اما نه .

سوال این است که چگونه نوزاد تازه متولد شده را در شب بخوابانیم؟

نوزاد ممکن ست نیمه شب از خواب بیدار شود و از شما بخواهند که نوازشش کنید، یا حتی ممکن است از مادر بخواهد که به او شیر بدهد. بنابراین اکنون، ما باید شما را برای این سناریو آماده کنیم. حتماً یاد گرفته اید که چگونه فرزندتان را بخوابانید، اما چگونه او را بخوابانید؟

اطمینان از شکم پر
یکی از دلایل رایج بیدار شدن نوزاد تازه متولد شده در شب این است که آن ها احساس گرسنگی می کنند. این اغلب برای مادران اتفاق می افتد که نوزاد به اندازه کافی غذا نمی خورد و سپس آنها را در شب بیدار می کند. کاری که برای جلوگیری از این امر باید انجام دهید بسیار ساده است.

اگر مشاهده کردید که کودک شما جلسات طولانی شیردهی نمی گذراند، سعی کنید او را در دوره های کوتاه و متعدد تغذیه کنید. این باعث می شود که آن ها سیر نگه داشته شوند و مطمئن شوند که کودک شما را در شب بیدار نمی کند و نیاز به شیر خوردن ندارد.

بی قراری
یکی دیگر از دلایل بیدار شدن نوزاد تازه متولد شده این است که آن ها خسته هستند. اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه نوزاد تازه متولد شده را در شب بخوابانید، باید مراقب این موضوع باشید. ممکن است کودک از بازی در تمام روز خسته شده باشد یا دقیقا برعکس، هیچ فعالیت بدنی انجام نداده و بدنش بی حس می شود.

در سناریوی اول، سعی کنید ماساژ بسیار نرمی به آنها بدهید و از میزان فعالیت بدنی که آن ها را مجبور به انجام آنها در روز می کنید، بکاهید. با این حال، اگر در سناریوی دوم به دام افتاده باشید، قانون ماساژ یکسان خواهد ماند.

چیزی که در اینجا باید تغییر دهید این است که آنها را وادار به انجام برخی فعالیت های بدنی کنید، پاها و دست های خود را در حین بازی حرکت دهید. اما زیاده روی نکنید زیرا نمی خواهید از حالت دوم به حالت اول بیفتید.

محیط زندگی
آخرین چیزی که باید از آن مراقبت کرد، فضای کلی مکانی است که در آن می خوابند. هنگام یادگیری نحوه خوابیدن نوزاد در شب بسیار مهم است. ابتدا دما را بررسی کنید، مطمئن شوید که گرم است اما خیلی گرم نیست تا کودک عرق کند.
اگر تابستان است، مطمئن شوید که کودک شما مقدار مناسبی هوا دریافت می کند و اتاق نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است. فاکتورهای دیگری که باید در نظر داشت نور است که باید کم نور بماند، سر و صدا، و این نیز باید مزاحم نباشد.

هنگام یادگیری نحوه خوابیدن نوزاد تازه متولد شده در شب، باید همه این عوامل را در نظر داشته باشید. هنگامی که بر همه این مشکلات غلبه کردید، تنها در این صورت است که می توانید انتظار داشته باشید نوزاد شما از خوابی بدون اختلال در شب لذت ببرد.

آخرین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که آرام و صبور باشید. فقط استراحت کنید و مراحل را دنبال کنید تا شب ها را برای خود و کودکتان راحت تر کنید.

منبع Anthony M Langley

error: محتوا محافظت شده است!!