تخصصی کودکان و نوزادان
موضوعات داغ

زردی کف پا در کودکان دلیلش چیه؟

زردی کف پا در کودکان

بعد از ورود به سایت به این مطلب امتیاز بدهید و درآمد کسب کنید

امتیاز 5.00 از 2 رای

کاروتنمی ، گزانتمی ، کاروتنودرما یا کاروتنودرمی یک وضعیت بالینی است که با زردی کف پا در کودکان و افزایش ماده ای به اسم بتاکاروتن در خون ایجاد می شود.


در بیشتر موارد ، این شرایط به دنبال مصرف طولانی مدت و بیش از حد غذاهای غنی از کاروتن مانند هویج ، کدو و سیب زمینی شیرین است.

زردی کف پا در کودکان یک یافته رایج در کودکان است. وضعیت کاروتنمی بی خطر است ، اما می تواند منجر به تشخیص اشتباه یرقان شود. زردی کف پا در کودکان یک بیماری پزشکی خوش خیم و برگشت پذیر است که در آن مقدار زیاد کاروتنوئیدهای رژیم غذایی منجر به تغییر رنگ نارنجی در پوست می شود. تغییر رنگ به راحتی در افراد با پوست روشن مشاهده می شود و ممکن است به عنوان یرقان اشتباه گرفته شود.


کاروتنوئیدهای اولیه سرم بتاکاروتن ، لیکوپن و لوتئین هستند. سطح سرمی کاروتنوئیدها بسته به منطقه ، قومیت و جنسیت در جمعیت سالم متفاوت است. کاروتنوئیدها به رنگ پوست انسان با ظاهر طبیعی کمک می کنند و جز قابل توجهی در حفاظت فیزیولوژیک از نور ماورا بنفش هستند.


کاروتنمی معمولاً در گیاه‌خواران و کودکان خردسال با پوست روشن اتفاق می افتد. کاروتنمی در افراد با پوست روشن به راحتی قابل ارزیابی است ، ولی در افراد رنگین پوست ممکن است به طور عمده به عنوان تغییر رنگ نارنجی کف دست و پا ظاهر شود. فرق یرقان با کاروتنمی این هست که یرقان باعث تغییر رنگ نارنجی سفیدی چشم می شود .


علت‌ زردی کف پا در کودکان

در صورتی که تغییر رنگ پوست به خاطر مصرف زیاد سبزیجات و میوه‌ها باشد، به آن فرم اولیه و در صورتی که ناشی از بیماری‌ باشد به آن فرم ثانویه می‌گویند.

فرم ثانویه شامل موراد زیر هستند:

پرکاری تیروئید، دیابت، بی‌اشتهایی عصبی، دفع زیاد پروتین در ادرار , بیماری‌های کبدی و افزایش چربی های خون


شایعترین علت گزارش شده زردی کف پا در کودکان افزایش مصرف سبزیجات و میوه‌ها یا مکمل ها تغذیه ای است . این تغییر تقریباً چهار تا هشت هفته طول می کشد تا از نظر بالینی بروز کند.


افزایش بتاکاروتن سرم لزوماً منجر به کاروتنوز نمی شود ، اما این موضوع ممکن است در صورت مصرف بیش از 20 میلی گرم در روز ایجاد شود. یک هویج متوسط حاوی چهار میلی گرم بتاکاروتن می باشد.

غذاهای مرتبط با مقادیر بالای کاروتنوئیدها:
سیب، زردآلو، مارچوبه، لوبیا، سبزی، چغندر، کلم بروکلی، جوانه بروکسل، کره، کلم، طالبی، هویج، پنیر، خیارها، تخم مرغ، انجیر، کلم پیچ، کیوی، کاهو، انبه، خردل، پرتقال ها، روغن پالم (تصفیه نشده)، پاپایاس، جعفری، هلو، آناناس، آلو، کدو تنبل، اسفناج، سیب زمینی های شیرین، گوجه فرنگی‌ها، ذرت زرد .


تشخیص های افتراقی

یرقان اصلی ترین تشخیص افتراقی است که در ارزیابی زردی مشکوک به کاروتنمی باید نظر گرفته بشود.

مصرف زیاد لیکوپن ، یک رنگدانه گیاهی مشابه کاروتن و موجود در گوجه فرنگی هم می تواند باعث تغییر رنگ نارنجی عمیق پوست شود. 

درمان زردی کف دست و پا

کاروتنمی و کاروتنودرما به خودی خود بی ضرر است و نیازی به درمان ندارد. در کاروتنودرمی اولیه ، وقتی استفاده از مقادیر زیاد کاروتن قطع شود ، رنگ پوست به حالت عادی برمی گردد, ممکن است چند ماه طول بکشد تا این اتفاق بیفتد. 


منبع
pezeshkatfal.com

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دکمه بازگشت به بالا