وب سایت رسمی دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد عضو آکادمی اطفال آمریکا , عضو انجمن هومیوپاتی انگلستان ***ما شبکه اجتماعی نداریم بدلیل مشغله کاری وب سایت ما دیگر آپدیت نمی شود

محل لوگو

قانون بیست هشتاد چیست و چطور از آن در زندگی شغلی استفاده کردم؟


قانون بیست هشتاد چیست و چطور از آن در زندگی شغلی استفاده کردم؟

قانون بیست هشتاد چیست ؟ پارِتو یک دانشمند ایتالیایی بود که در سال ۱۸۴۸ متولد شد . او در شاخه های مختلف علوم انسانی نظریه پردازی کرده است اما بیش از همه وی را به خاطر ایده هایش در زمینهٔ اقتصاد می شناسند .
وی اثبات کرد که توزیع ثروت در کشورش به صورت کاملاً نابرابر صورت گرفته است. او مشاهده کرد بیست درصد از مردم ایتالیا بیش ازهشتاد درصد از ثروت کشورش را در اختیار دارند .در حقیقت، قانون بیست هشتاد بدان معنا است که بیست درصد از علل منجر به ایجاد هستاد درصد از نتایج می شوند. به مثال های زیر دقت کنید :

حدود بیست درصد از وسائلی که در منزل داریم را در هشتاد درصد مواقع مورد استفاده قرار می دهیم.
حدود بیست درصد از لباس هایی که داریم را در هشتاد درصد موقعیت ها می پوشیم.
حدود هشتاد درصد از موفقیت های شما حاصل صرفاً چیزی در حدود بیست درصد تلاش های شماست.

در یک کلام، قانون بیست هشتاد حاکی از آن است که ما برای موفقیت در زندگی کاری و شخصی خود باید بیست درصد چیزهای تأثیرگذار را یافته، روی آنها سرمایه گذاری کرده و مهارت های خود را در آن حوزه ها تقویت کنیم .
بعضی از افراد، تمام روز را سرگرم و مشغول کار هستند ولی به ظاهر کار زیادی انجام نمی دهند و این تنها به این دلیل است که آن ها وقت خود را صرف کارهایی می کنند که از ارزش کمی برخوردارند و در عوض در انجام یکی دو فعالیتی که می تواند تغییر اساسی در کارشان ایجاد کند، تنبلی می کنند.

با ارزش ترین کارهایی که می توانید در طول روز انجام دهید، معمولاً سخت ترین ها هستند اما نتیجه ای که از انجام آنها می توانید بگیرید، بزرگ و ارزشمند خواهد بود.
به همین دلیل تا زمانی که بیست درصد کار مهم و با ارزش پیش رو دارید، باید از انجام هشتاد درصد کار بیهوده جداً خودداری کنید.

 

قانون بیست هشتاد چیست ؟

قبل از شروع به انجام هر کاری، از خود بپرسید که این کار جزو بیست درصد فعالیت مهم زندگی تان است یا جزو هشتاد درصد فعالیت کم اهمیت؟

منبع

  انتشار : ۶ تیر ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 114

تمام حقوق معنوی سایت متعلق به دکتر عادل حیدری نژاد می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما