وب سایت رسمی دکتر عادل حیدری نژاد

آدرس وب سایت ما عوض شده است.برای اطلاع از آدرس جدید ,ما را در اینستاگرام فالو کنید: adelheidarinejad.ir@

محل لوگو

به مناسبت شیوع کرونا ویروس ,چطور سبک زندگی خود را تغییر دهم؟


به مناسبت شیوع کرونا ویروس ,چطور سبک زندگی خود را تغییر دهم؟

سبک زندگی مجموعه‌­ای از رفتارها و آداب ما در طول زندگی است که تاثیر مهمی در روند زندگی ما می­‌گذارد. هر لحظه احساس کردید که برای زندگی کردن نیازمند تغییر هستید، وقت آن رسیده تا تغییری در سبک زندگی خود آغاز کنید. با تغییر المان­‌هایی مثل تغذیه، محل زندگی، نوع چیدمان منزل، ورزش و ... می‌­توانید تغییر سبک زندگی را آغاز کنید و در نهایت به تغییر اساسی در ذهنتان سامان دهید. اگر تخت خوابتان پشت به پنجره قرار دارد و احساس کسالت می­‌کنید، تخت خوابتان را رو به پنجره بچینید و در طول چند روز متوجه تغییرات زیادی در زندگی خودتان بشوید. اگر فست فود زیاد می‌­خورید و آدم پر استرسی هستید، برای یک مدت طولانی فست فود را از زندگی­تان حذف کنید و با این کار روند کاهش استرس را مشاهده کنید. با همین تغییرات جزئی می‌­توانید، تغییرات کلی تر را باعث شوید.

کدام سبک زندگی بهتر است؟

سبک زندگی سالم نیازمند سازمان­دهی های اساسی است و ممکن است مدتی به طول انجامد. اگر در زندگی­تان آدم شادی هستید و احساس خوشبختی می­‌کنید، به انسان­‌ها ضرر نمی‌­رسانید و با خانواده‌­تان کانون گرمی را تشکیل داده‌­اید، تبریک می­‌گویم، شما سبک زندگی سالمی را برای زندگی­تان ساخته­‌اید.

بعضی از انسان­‌ها فکر می­‌کنند که سبک زندگی سالم و خوب از ابتدا با انسان‌­ها هست یا نیست، اما باید بدانید که بسیاری از آدم‌­های موفق، سبک زندگی خوبشان را با تلاش و زحمت ساخته­‌اند. خطای شماست اگر سال‌ها با یک سبک زندگی ناسالم زندگی کنید و در این صورت کسی را نباید جز خودتان ملامت کنید .

تاثیر تغذیه و ورزش در سبک زندگی

تغذیه و ورزش دو عنصر سلامت بخشی هستند که می­‌توانند سبک زندگی شما را تحت تاثیر قرار بدهند. غفلت در این دو عنصر باعث ناخوش احوالی و کسالت در زندگی می­‌شود. تغذیه اشتباه مثل فست فود، مصرف بالای چربی، قند و کلسترول می‌­توانند بسیار تاثیر بدی روی بدن انسان بگذارند. عادات غذایی اشتباه نیز می‌­توانند بسیار مضر باشند. برای مثال عادت شام خوردن در دیروقت باعث بدخواب شدن شما، چاقی مفرط و تجمع چربی­‌ها می‌­شود و عمل هضم را دچار مشکل می­‌کند. ورزش کردن باعث شادابی پوست و بدن شما می­‌شود و علاوه بر آن حضور شما در اجتماع مختلف برای ورزش کردن باعث ارتباط برقرار کردن شما با آدم­‌های مختلف و در نهایت باعث سلامت بدن، بالا رفتن سوخت و ساز بدن، پاکسازی بدن و سلامت روح و روان می­‌شود.

سبک زندگی یک آدم موفق چگونه است؟

سبک زندگی یک آدم موفق می­‌تواند متفاوت باشد با چیزی که ما فکر می­‌کنیم. روش­‌های زیادی وجود دارد که ما به موفقیت برسیم اما بهتر است روشی را انتخاب کنیم که بیشترین درصد موفقیت را داشته باشد. معمولا آدم­‌های موفق به تغذیه، ورزش، مطالعه، روابط اجتماعی و ... اهمیت زیادی می‌­دهند. آدم‌­های موفق معمولا در راستای رسیدن به هدفشان بسیار تلاش می­‌کنند و از زمانی که بیدار می­‌شوند تا وقتی که بخوابند، مدام هدفشان جلوی چشمشان هست. آدم‌­های موفق هدفمند هستند و برای رسیدن به هرچیزی که بخواهند برنامه ریزی دارند. برنامه ریزی و داشتن یک برنامه دقیق می‌­تواند راه تعیین کننده‌­ای باشد.

آیا سبک زندگی قابل تغییر است؟

سبک زندگی مثل اخلاق شماست. گاها شما هزار ویژگی مثبت دارید اما حسادت بیش از حد شما تمام اطرافیانتان را می‌­آزارد. آیا درست است که این ویژگی بد به پای هزار رفتار خوب شما بخشیده شود؟ بهتر است تنها ویژگی بد شما نیز پاک شود تا به یک انسان کامل تبدیل شوید. سبک زندگی شما نیز ممکن است صدها ویژگی مثبت داشته باشد اما ویژگی منفی نیز داشته باشد. باید برای رسیدن به بهترین سبک زندگی تغییرات لازم را ایجاد کنید و با این کار خودتان را به بالا بکشید. سبک زندگی بد باید تغییر کنید و این تغییر ممکن است در ابتدا سخت و نشدنی به نظر برسد. اما به مرور متوجه می‌­شوید که این تغییرات می‌­تواند براحتی اتفاق بیفتد و شما نیز پس از مدتی از عملکرد خودتان راضی خواهید بود.

 

سبک زندگی ثروتمندان چگونه است؟

ثروتمندان روش­‌های مختلفی را برای ثروتمند شدن برگزیده‌­اند. سبک زندگی ثروتمندان با هوش و تلاش عجین شده است. منظور ما افرادی خودساخته هستند که با تلاش به ثروتشان رسیده‌­اند. برای مثال استیو جابز برای رسیدن به طرح نهایی اپل هزاران بار شکست خورد، روابطش را از دست داد و برای رسیدن به هدفش، دوستانش او را طرد کردند. او هیچ چیز غیر از هدفش را دنبال نمی­‌کرد و در نهایت به چیزی که می‌­خواست، رسید. او بعدها به ثروت هنگفتی دست پیدا کرد و هر روز بر ثروت او افزوده می‌­شود. او هم مثل ما انسان است و از جنس ماست. پس اگر شخصی مثل استیو جابز به هدفش رسیده است، ما نیز می‌­توانیم برسیم. تفاوت ما و امثال استیو جابز در تلاش و باور است. باید قبل از هرچیزی خودمان را باور داشته باشیم و برای رسیدن به هدفمان تلاش کنیم.

منبع

 

حالا وقتش رسیده سبک زندگی سلامت خود را تغییر بدهید .اگر فکر می کنید در شرایط بحرانی کنونی با همان تفکرات قدیمی در پزشک رفتن می توانید سالم بمانید به شما می گویم که سخت در اشتباه هستید . 

دنیای پزشکی بشدت در حال پیشرفت است و این پیشرفت نه بصورت ماهیانه که بصورت دقیقه ای است .متاسفانه علیرغم این همه پیشرفت در دنیا ,در کشور ما هنوز از همان شیوه های سنتی ویزیت در مطب استفاده می شود که دیگر در دنیای امروز جایگاهی ندارد .عصر, عصر دیجیتال است .دیگر گذشت , روش های قدیمی .
دنیای پزشکی امروز, دنیای تله مدیسین یا پزشکی از راه دور است .امروز با فقط یک کلیک کامپیوتر از یک کشور, بیمار را درکشوری دیگر ویزیت و درمان می کنند این در حالیست که ما هنوز به مطب ها مراجعه می کنیم و نسخه های کورکورانه آزمایش های زیاد و بسیار گران قیمت را دریافت می کنیم.شیوع کروناویروس پنجره جدید به دنیای تله مدیسین و در عین حال زنگ خطری برای پزشکان مطب نشین است. با شیوع بیماری های ویروسی مرموز یکی پس از دیگری نشستن در منزل و دور بودن از محیط های شلوغ و عفونی مراکز درمانی می تواند مزیتی بزرگ باشد .

واقع بین باشیم .شک نکنید که کرونا ویروس آخرین بیماری عفونی در این مملکت نخواهد بود.این تنها یک زنگ خطر برای ما و مسئولین کشور بود.خوشا به حال کسانی که معانی پیغام ها را درک می کنند.اگر تصور می کنید با آنتی بیوتیک , دگزامتازون و یا استراحت می شود به جنگ بیماری های عفونی کشنده رفت شما همچنان در حالت اصرار بر اشتباه قرار دارید.

گذشت آن زمان که با چهار تا نسخه آنتی بیوتیک و ... می شد بیماری های عفونی را از بین برد.

ادامه دارد ...

 

  انتشار : ۹ اسفند ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 277

تمام حقوق معنوی سایت متعلق به دکتر عادل حیدری نژاد می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما