درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود !


درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود !

درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود . مطابق علم جنين شناسي اندام ها و جوارح بدن حاصل تقسيم سلولي جنين اوليه به سه لايه اصلي اکتودرم ,مزودرم و آندودرم مي باشند.

هر کدام از اين لايه هاي اصلي بعدا در اثر تقسيمات سلولي اعضاي خاصي را مي سازند. مثلا پوست از اکتودرم , مجاري تنفسي فوقاني و روده ها از آندودرم , ريه ها و قلب و عروق از مزودرم و غدد درون ريز از نورواکتودرم ساخته مي شوند .

در هوميوپاتي اعتقاد بر اين است که اگر بيماري اصولي درمان نشود سرکوب مي شود و به لايه هاي مهم تر وعميق تر وارد مي شود. مثلا اگزماي کودکي مربوط به لايه پوست , در اثر عدم مداواي صحيح تبديل به آسم و گرفتاری ریه مي شود یعنی بیماری عمیق تر . به همین شکل درمان غيرهوميوپاتي فشار خون بالا تبديل به ديابت و کم کاري غده تيروئيد که عمقی تر است مي شود.

ما در فيلد کلينيک و بیمارستان مکرر با مواردي سرو کار داريم که مثلا بيماري اوليه فردي روماتيسم مفصلي بوده است ولي به دليل درمان سرکوب گر بعدها دچار ام اس و يا حملات اضطراب و افسردگي شده است.

در دوران کودکي بيماري ها عمدتا به پوست (لايه يک ) مربوط مي شوند ,به همين دليل است که گرفتاري هاي پوستي در اين سنين شايع است مثل سرخک , سرخجه , آبله مرغان , تب خال , اگزماي شيرخوارگي , روزئولا و غیره . در سنين نوجواني بيشتر بيماري هاي سيستم عضلاني اسکلتي را مي بينيم یعنی لايه سوم . در سنين ميانسالي بيشتر بيماري هاي قلبي و عروقي (گرفتاري لايه چهارم) و ... که همه اين ها نتيجه سرکوب درماني است .

درماني صحيح و غير سرکوب گرانه است که دو مشخصه اصلي داشته باشد :

1- بعد از درمان بيمار احساس خوب بودن از درون و نيز افزايش انرژي داشته باشد .
2 -بدنبال درمان ,بيماري از لايه هاي عميق تر به لايه هاي سطحي تر برسد .مثلا بدنبال درمان آسم دچار ضايعات پوستي بشود و يا مثلا بدنبال درمان فشار خون بالا دچارعلايم تنفسي بشود(Down Grading) . و هر چيزي که برعکس اين باشد نشانه سرکوب است . مثال درمان فشار خون بالا يا عمل قلب باز و دچار شدن به ديابت و يا علايم روحي رواني (ترس اضطراب شک و بدبيني و ...) .

منبع

  انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 464

برچسب های مهم

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "دکتر عادل حیدری نژاد , متخصص مراقبت های ویژه نوزادان" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما