وب سایت رسمی دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد عضو آکادمی اطفال آمریکا , عضو انجمن هومیوپاتی انگلستان LMHI ****اینستاگرام : adelheidarinejad.ir

محل لوگو

چطور یک کارآفرین بخش سلامت شدم ؟


چطور یک کارآفرین بخش سلامت شدم ؟

نوآوری در سلامت

نوآوری مهارتی است که با بسیاری همکاری های دیگر همراه است. نوآوری به دگرگونی های عمده در زمینه پیشرفت های تکنولوژیک یا ارائه تازه ترین مفاهیم مدیریت یا شیوه های تولید، اطلاق می شود. نوآوری پدیده ای واقعاً چشمگیر وجنجالی است که عموماً پدیده ای نادر بوده که فقط در عده ای خاص میتوان آن را سراغ گرفت.

هالت،اصطلاح نوآوری را در یک مفهوم وسیع به عنوان فرآیندیبرای استفاده از دانش یا اطلاعات مربوط به منظور ایجاد یا معرفی چیزهایتازه و مفید به کار برد. وارکینگ نیز توضیح می دهد که نوآوری هرچیز تجدید نظر شده است که طراحی و به حقیقت درآمده باشد و موقعیت سازمانرا در مقابل رقبا مستحکم کند و نیز یک برتری رقابتی بلندمدت را میسر سازد.

به عبارتی نوآوری خلق چیز جدیدی است که یک هدف معین را دنبال و به اجرا یرساند.بنابراین، در یک تعریف کلی می توان نوآوری را به عنوان هر ایده ای جدید نسبت به یک سازمان و یا یک صنعت و یا یک ملت و یا در جهان تعریف کرد. 

سلامت، نیاز کشور

دوره‌ی کنونی، دوره‌ای نیست که منتظر موتور جستجوی گوگل یا یک نرم‌افزار پیام‌رسان مثل تلگرام باشیم. بلکه آنچه کشور ما به آن احتیاج دارد، داروهای بهتر، سیستم‌های سلامت کارا و داروهای پیشگیرانه برای افرادی است که در محرومیت زندگی می‌کنند.درواقع، کارآفرینی سلامت در ذات خود دارای نگاهی بشردوستانه است که البته فرصت تجاری بسیار خوبی نیز به شمار می‌رود. 

کارآفرینی در حوزه‌ی پزشکی و سلامت، مدتی است که توجه گسترده‌ای را به سمت خود جلب کرده است. اما یک کارآفرین موفق بودن در این حوزه، نیازمند یادگیری نکات زیادی است و نمی‌توان صرفاً به دلیل علاقه جهت کارآفرین موفق شدن، در این حوزه شیرجه زد! مانند کارآفرینی در حیطه‌های دیگر، کارآفرینی در این حوزه نیز با مسائل و چالش‌های مخصوص به خود رو به روست. مسائلی از جمله: مشکلات مالی و سرمایه‌گذاری، سیستم بوروکراسی حاکم در این حوزه، هماهنگ شدن با قوانین موجود، رقابت و سایر چالش‌ها.

 

و اما کارآفرین چه کسی است؟ 

کارآفرین یک پیشگام، مبارز و آغازگر رویدادهای فوق العاده است. او فردی است که چیز تازه ای را به وجود می آورد؛ یک نوآوری، یک کسب و کار و یا یک شرکت. او ابتدا (و گاهی انتهای) یک فعالیت یا پروژه ریسک پذیر است. اگرچه در برخی موارد ممکن است کارآفرین تولید کننده ایده نباشد، اما قطعا فردی است که عزم خود را جزم می کند تا آن ایده را به واقعیت تبدیل کند.  

کارآفرین فردی است که به پیش می رود و به گروهی انگیزه می دهد تا او را دنبال کنند. او فردی است که روی صندلی راننده می نشیند و این قدرت را دارد که جهت یک فعالیت یا پروژه ریسک پذیر را تغییر دهد، سرعت آن را کم یا زیاد کند، یا حتی آن را متوقف کند.  

کارآفرین مسئول اصلی سرنوشت فعالیت ریسک پذیر خود است. او فردی است که بیشترین مایه و سرمایه را از خود در فعالیت ریسک پذیر صرف می کند، بنابراین باید اختیار رهبری کار را داشته باشد. 

 

پیشرانه حقیقی کارآفرین، شور و اشتیاق او است 

عنصر مهمی وجود دارد که گرمابخش قلب کارآفرین است و آن شور و اشتیاق او است. عامل تلاش های او، همین شور و اشتیاق و قدرت و نیروی درونی است. همین انرژی خارق العاده به او کمک می کند تا با چالش های مختلف مقابله کرده و از آنها عبور کند و به او قدرت می دهد تا در هنگامی که مشکلات ظاهر می شوند، مقاومت کند و به دنبال کردن اهداف خود ادامه دهد. ممکن است هر فردی بتواند تظاهر به کارآفرینی کند، اما چیزی که باعث تمایز و موفقیت کارآفرین می شود، نگرش او است. 

در یک کلام ,کارآفرین کسی است که نیاز و یا مشکلی را در جامعه تشخیص می دهد و برای آن راه حل پبدا می کند و آن راه حل را به دیگران می فروشد .

 

 ادامه دارد  ...

  انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 885

برچسب های مهم

تمام حقوق معنوی سایت متعلق به دکتر عادل حیدری نژاد می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما