آیدی اینستاگرام ما : adelheidarinejad.ir

محل لوگو

وب سایت ما دیگر آپدیت نمی شود


به اطلاع می رساند به دلیل مشغله کاری ,وب سایت ما از مورخ چهاردهم اردیبهشت ماه دیگر آپدیت نمی شود و کسانی که مایل هستند در دوره های آنلاین هومیوپاتی دکتر عادل حیدری نژاد شرکت کنند روی لینک زیر کلیک کنند:

https://amoozeshe-homeopathy.ir

وب سایت ما دیگر آپدیت نمی شود
انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

شناختن بیماری کاوازاکی در کودکان ,برای هر پدر یا مادری از واجبات است


بیماری کاوازاکی چیست؟
عادت های غذایی بد، سیگار کشیدن و موارد دیگر ، گاهی اوقات ممکن است به بیماری های قلبی در بزرگسالان منجر شود اما درباره ی کودک شما چطور؟ چه زمانی بیماری قلبی او تشخیص داده می شود؟
بیماری کاوازاکی یک بیماری است که تقریبا همیشه بر کودکان، مخصوصا زیر 5 سال تاثیر می گذارد و یکی از دلایل بیماری های قلبی در کودکان می باشد اما اگر در ابتدا و مراحل اولیه تشخیص داده شوند، پزشکان می توانند آن را درمان کنند و کودکان بدون هیچ مشکلی بهبود یابند.بیماری کاوازاکی
بیماری کاوازاکی

چه کسانی دچاربیماری کاوازاکی می شوند؟

این وضعیت به طور گسترده ای برای کودکان زیر 5 سال اتفاق می افتد. این بیماری ژنتیکی نیست و اغلب تنها یک کودک در خانواده از آن رنج می برد.احتمال آن در پسران بیشتر است. و در بچه های آسیایی رایج تر می باشد اما در کل می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد.

علل بیماری کاوازاکی

هنگامی که یک کودک دچار بیماری کاوازاکی می شود، رگ های خونی در سراسر بدن او ملتهب می شوند این می تواند به عروقی که خون را به قلب حمل می کنند, صدمه بزند اما این بیماری فقط روی قلب تاثیر نمی گذارد ، بلکه می تواند مشکلاتی را در گره های لنفاوی، پوست و پوشش دهان ، بینی و گلو ایجاد کند.

بیماری کاوازاکی اطفال

دانشمندان علت دقیق این بیماری را پیدا نکرده اند اما آنها احتمال می دهند که به دلیل در معرض قرار گرفتن ویروس ها از جمله ویروس کرونا، باکتری ها و سایر عوامل محیطی مانند مواد شیمیایی و تحریک کننده باشد. پزشکان اعتقاد دارند که این یک بیماری مسری نمی باشد و بچه ها بیشتر در فصل زمستان و بهار دچار این بیماری می شوند.

علائم بیماری کاوازاکی

یکی از مهمترین چیزهایی که باید در مورد این بیماری بدانید، این است که علائم خیلی سریع ظاهر می شوند، و 10 تا 14 روز بعد به مشکلات قلبی منجر می شوند.

علائم این بیماری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تب بالا که معمولا بیش از 5 روز طول می کشد.
 • پوسته پوسته شدن(اغلب در سینه ها و پاها و در ناحیه تناسلی یا کشاله رانن و بین انگشتان دست و پا).
 • قرمزی چشم.
 • تورم و قرمزی دست و پاها.
 • گلوی تحریک شده و گاهی متورم.
 •  اسهال و استفراغ همراه با تب بالا که بیش از 4 روز ادامه خواهد داشت.
 • در صورت داشتن هر یک از نشانه های ذکر شده،حتما با پزشک کودک خود تماس بگیرید .

چالش ها و مشکلات و مسائل کودک مبتلا به بیماری کاوازاکی

از آنجا که این بیماری مربوط به قلب می باشد، می توان ترسناک به نظر بیاید. اما اکثر کودکان به طور کامل بهبود یافته اند و هیچ مشکلی باقی نمانده است.

جلوگیری از بیماری کاوازاکی

با این حال در موارد نادر بیماری کاوازاکی عوارض جدی تری دارد که شامل :

 • ریتم های غیر طبیعی قلب
 • عضلات التهابی قلب(میوکاردیت)
 • دریچه های آسیب دیده قلب
 • عروق خونی(واسکولیت)
 • و همچنین می تواند دچار انسداد شریان ها شود که می تواند خونریزی داخلی را بوجود آورد و یا حتی حملات قلبی اتفاق بیفتد. 

آیا می توان از بیماری کاوازاکی جلوگیری کرد؟

از آنجا که علت بیماری مشخص نشده است، هیچ معیار مشخصی وجود ندارد که بتواند از این بیماری جلوگیری کند. ارزیابی و درمان اولیه می تواند احتمال وقوع مشکلات و یا عوارض طولانی مدت را کاهش دهد.

درمان بیماری کاوازاکی چیست؟

کودکان مبتلا به این بیماری، بستری می شوند و با دوزهای بالای آسپرین و گاماگلوبین وریدی درمان شوند .

تشخیص دیرهنگام و یا نادرست می تواند عواقب جبران ناپذیری برای فرزند شما ایحاد کند.

شناختن بیماری کاوازاکی در کودکان ,برای هر پدر یا مادری از واجبات است
انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

برچسب های مهم

بیماری برونشکتازی چیست؟


برونشکتازی یک اختلال است که در آن آسیب به راه های هوایی سبب گشاد شدن آن ها می شود و سرانجام آن ها نرم و زخم می شوند. برونشکتازی معمولا در نتیجه عفونت و سایر اختلالاتی اتفاق می افتد که به دیواره راه های هوایی آسیب می زنند . 

 

نحوه عملکرد برونشکتازی
در برونشکتازی، راه های هوایی رفته رفته توانایی خود برای پاکسازی خلط را از دست می دهند. وقتی خلط نمی تواند پاک شود، سبب تولید محیطی می شود که باکتری ها بتوانند در آن رشد کنند. این امر سبب بروز عفونت های جدی و مکرر ریوی می شود. با هر عفونت، راه های هوایی بیشتر آسیب می بینند.

با گذر زمان، راه های هوایی توانایی خود برای ورود و خروج هوا را از دست می دهند. این امر سبب پیشگیری از رسیدن اکسیژن کافی به اندام های حیاتی می شود. برونشکتازی می تواند سبب بروز مشکلات جدی برای سلامتی شود. 

برونشکتازی می تواند روی یک قسمت ریه تاثیر بگذارد یا این که قسمت های زیادی از ریه را تحت تاثیر قرار دهد. آسیب اولیه ریوی که سبب برونشکتازی می شود معمولا در کودکی آغاز می شود. اما اغلب علائم آن تا ماه ها و حتی سال ها بعد از این که فرد دچار عفونت های مکرر ریه می شود، خود را نشان نمی دهند. در ایالات متحده آمریکا، عفونت های رایج در بین کودکان سبب بروز برونشکتازی می شوند.

برونشکتازی ای که تنها روی یک قسمت از ریه تاثیر بگذارد معمولا توسط انسداد اتفاق می افتد و دلیل آن بیماری نیست. برونشکتازی می تواند ارثی یا اکتسابی باشد. برونشکتازی ارثی کودکان و اطفال را تحت تاثیر قرار می دهد که دلیل مشکلاتی است که برای شکل گیری ریه در جنین اتفاق می افتند. برونشکتازی اکتسابی به علت اختلالات، بیماری ها و سایر عوامل اتفاق می افتد.

این نوع برونشکتازی بیشتر روی بزرگسالان و افراد مسن تاثیر می گذارد. برونشکتازی اکتسابی رایج تر از نوع ارثی آن است. امروزه برونشکتازی هیچ درمانی ندارد. اما با مراقبت درست، بیشتر افرادی که دچار این اختلال هستند می توانند از زندگی خود لذت ببرند. تشخیص و درمان زود هنگام برونشکتازی اهمیت اساسی دارد. هر چه زودتر پزشک تان درمان برونشکتازی را شروع کند، شانس بیشتری برای پیشگیری از مشکلات ریوی خواهید داشت.

 

برونشکتازی چه کسانی را تحت تاثیر قرار می دهد
برونشکتازی را اختلالی در نظر می گیرند که خیلی رایج نیست. طبق تخمین ها از هر ۱۰۰۰ بزرگسال در انگلستان ۱ نفر به این اختلال دچار می شود. این اختلال می تواند روی هر کسی با هر سنی تاثیر بگذارد اما علائم آن معمولا تا میانسالی شروع به رشد نمی کنند. در انگلستان در سال ۲۰۱۳_۲۰۱۴ حدود ۱۲,۰۰۰ نفر به علت برونشکتازی ‌در بیمارستان پذیرفته شدند. اکثر این افراد بالای ۶۰ سال سن داشتند.

 

دلایل برونشکتازی
معمولا دلیل برونشکتازی آسیب به دیواره راه های هوایی است. گاهی عفونت ریه سبب آسیب به راه های هوایی ریه می شود. مثال هایی از عفونت های ریوی که می توانند سبب برونشکتازی شوند شامل این مواردند:

ذات الریه شدید
سیاه سرفه و سرخک 
 سل
عفونت قارچی

 

عوامل مخاطره آمیز در برونشکتازی
دلیل دقیق برونشکتازی نامشخص است. آسیب به لوله های برونش می تواند در طی عفونت یا اختلالات و بیماری ها هم اتفاق بیفتد. علاوه بر مواردی که در قسمت های بالا به آن ها اشاره شد، یک سری اختلالات بلند مدت هم وجود دارند که سبب بروز برونشکتازی می شوند.

بیماری مزمن انسدادی ریه 
این اختلال بلند مدت است و شامل التهاب و آسیب به بافت ریه و تنگ شدن مجاری هوا است. این اختلال تنفس را دشوار می کند.

نقص آنتی تریپسین 
این نقص نوعی اختلال ژنتیکی است که سبب ایجاد مشکلاتی برای کبد و کلیه ها می شود. این نقص می تواند شامل رفلاکس معده به مری، میکرو آسپیراسیون و مشکلات بلع باشد.

سندرم یانگ
این اختلال شامل تولید خلطی است که به طرز غیر معمولی لزج و چسبناک است. 

آلرژیک برونکوپولمونری آسپرژیلوزیس 
بعضی از افراد به آسپرژیلوزیس (که نوعی قارچ است) آلرژی دارند. قرار گرفتن در معرض این قارچ می تواند سبب التهاب و ورم راه های هوایی و ریه ها شود.

آسم
تنگی نفس شدید به خصوص اگر فرد دچار آسپرژیلوزیس هم باشد‌، می تواند خطر بروز برونشکتازی را افزایش دهد.

سندرم کارتاژنز یا دیس کینزی اولیه مژک ها
این اختلال نوعی اختلال ژنتیکی است که در آن مژک های موجود در راه های هوایی به درستی عمل نمی کنند. به این معنا که نمی توانند به طور موثر ترشحات را تمیز کنند. این امر می تواند سبب بروز عفونت های مکرر شود 

 

بررسی و پیشگیری از برونشکتازی
برای پیشگیری از برونشکتازی، باید از عفونت ریه ها یا آسیب های ریوی که سبب عفونت می شوند پیشگیری کرد. واکسیناسیون در کودکی برای بیماری هایی مثل سیاه سرفه و سل می تواند از عفونت هایی که مربوط به این بیماری هستند پیشگیری کند. این واکسن ها عوارض جانبی ناشی از این عفونت ها (از جمله برونشکتازی) را هم کاهش می دهند.

از گازها، دودهای سمی و سایر مواد مضر دور بمانید, این کار به محافظت از ریه ها کمک می کند. درمان درست عفونت های ریوی در کودکان به حفظ عملکرد ریه و پیشگیری از آسیب هایی که سبب برونشکتازی می شوند کمک می کند. مواظب باشید که کودک (یا حتی بزرگسالان) اشیاء کوچک را وارد راه های تنفسی خود نکنند (مثل اسباب بازی یا مواد غذایی که می توانند در راه های هوایی گیر بیفتند).

اگر فکر می کنید که فرزندتان یا هر شخص دیگری دچار این مشکل شده سریع با پزشک تماس بگیرید. در برخی موارد، درمان دلایل بروز برونشکتازی می تواند پیشرفت آن را کاهش دهد و یا حتی مانع از پیشرفت آن شود.

 

علائم، نشانه های برونشکتازی
برونشکتازی به علت آسیب به راه های هوایی اتفاق می افتد. پدیدار شدن علائم می تواند چندین ماه یا چندین سال زمان ببرد. رایج ترین علائم شامل این مواردند:

سرفه مداوم روزانه
تولید خلط
احساس درد و اذیت شدن در قفسه سینه
خس خس سینه و قطع شدن تنفس
ضخیم شدن پوست زیر ناخن های دست و ناخن های پا، یا ناخن هایی که به سمت پایین خمیده اند
خستگی مفرط

نفس نفس زدن

به مشکل بر خوردن برای پیاده روی بیش از ۱۰۰ متر بدون توقف
درد مکرر و شدید در قفسه سینه

رنگ پریدگی پوست و تغییر رنگ قسمت هایی از پوست رو به آبی
از دست دادن وزن
رشد ضعیف در کودکان
وجود خون در خلط
سرفه همراه با خون
بوی بد تنفس 

لینک منبع 

با توچه به شیوع کرونا ویروس و تاثیرات مخرب آن بر بافت ریه ها و استفاده همه گیر از مواد شوینده و ضدعفونی کننده ,در آینده بسیار نزدیک با این بیماری در بین هموطنان بیشتر برخورد خواهیم کرد.

بیماری برونشکتازی چیست؟
انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

دنیاگیری آنفلوانزای اسپانیایی در سال 1918 یک سوم مردم جهان را درگیر کرد


دنیاگیری آنفلوانزای مرگباری بین مارس ۱۹۱۹ تا ژوئن ۱۹۲۰ بود.این بیماری ۵۰۰ میلیون نفر (یک‌سوم مردم جهان در آن هنگام) در سراسر جهان را دچار کرد و به گفته پژوهش‌گران بین ١٧ تا ۵٠ میلیون انسان جان خود را از دست دادند که نزدیک به‌شمار قربانیان مستقیم جنگ جهانی اول است، البته در برخی تخمین ها تا ١٠٠ میلیون نفر هم گفته شده‌است.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که این همه‌گیری ممکن است از مرگ سیاه هم قربانیان بیشتری در جهان داشته باشد. این بیماری به شیوه نامعمولی، جوانان و سالمندان را دچار می‌کرد.


فرضیه های بسیاری دربارهٔ خاستگاه این بیماری وجود دارد. برخی می‌گویند آغاز این همه‌گیری در ایالات متحده آمریکا، امپراتوری بریتانیا و یا چین بوده است. این باور نیز هست که سانسور زمان جنگ جهانی اول باعث شد این بیماری در جمهوری سوم فرانسه، امپراتوری بریتانیا، و امپراتوری آلمان گزارش نشود, اما چون در امپراتوری اسپانیا (که در جنگ بی‌طرف بود) گزارش شد به نظر آمد که این بیماری در آنجا همه‌گیرتر است؛ بنابراین پسوند «اسپانیایی» گرفت.با این که در آن زمان میکروب به عنوان عامل بیماری‌های عفونی کشف شده بود اما نزدیک یک دهه پس از آن ویروس آنفلوانزای A زیرگروه H1N1 به عنوان عامل این بیماری شناسایی شد.


ایران یکی از بالاترین آمارهای مرگ بر اثر آنفلوانزای اسپانیایی را داشت. گفته می‌شود که در دو دهه نخست سده ۲۰ (میلادی) دست کم یک دهم و شاید چهل درصد جمعیت ایران در نتیجه انواع بیماری‌های واگیر، قحطی و جنگ از دست رفتند. به نوشته امیراصلان افخمی برخلاف دیگر جاهای زمین که بیشتر قربانیان شهرنشین بودند در ایران این بیماری در روستاها بیشتر قربانی گرفت. شرایط اجتماعی (مهمترین دلیل)، قحطی، اعتیاد به تریاک، مالاریا خشک‌سالی، احتکار، فساد و ناکارآمدی دولت، توسعه‌نیافتگی، و کم‌خونی از دلایل گسترش آنفلوانزای اسپانیایی در ایران بودند.

نیروهای روس، بریتانیا و عثمانی در چهار گام، آنفلوانزای اسپانیایی را وارد ایران کردند:

در شمال خاور: از عشق‌آباد به مشهد (نیروهای آمریکایی، ویروس آنفلوانزا را به نیروهای امپراتوری روسیه منتقل کرده‌بودند) [همه‌گیری کوچک]
در شمال باختر: از باکو به بندر انزلی (نیروهای امپراتوری روسیه) [همه‌گیری کوچک]
در جنوب: از بندرعباس و بوشهر (نیروهای امپراتوری بریتانیا و راج بریتانیا) (نیروهای هندی بسیاری نیز در ایران مردند) [همه‌گیری بزرگ]
در باختر: از طریق میان‌رودان (جنگ‌زدگان آشوری‌ها، مردم ارمنی، نیروهای امپراتوری عثمانی)
چون همه‌گیری آنفلوانزای اسپانیایی در تهران ناگهانی و هم‌زمان با وزش بادهای شدید بود آنرا «ناخوشی باد» نامیدند اما بیشترین کشته در کرمان بود. در شیراز مردم خود را به مسجد می‌رساندند تا دستکم در جایی مقدس بمیرند.

بر پایه برآوردها آنفلوانزا در روستاها جان بین ۱۰ تا ۲۵ درصد و در شهرها بین یک تا ده درصد جمعیت را گرفت؛ بنابراین شمار قربانیان آنفلوانزا در ایران بین۹۱۰٬۴۰۰ تا ۲٬۴۳۱٬۰۰۰ (۸٪ تا ۲۱٪/۷) بوده‌است. 

منبع : ویکی پدیا

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید: 

شاید این آموزش بتواند شما را در برابر ویروس کرونا محافظت کند

 

 

برای سفارش آموزش های هومیوپاتی من به صفحه اینستاگرام زیر مراجعه کنید: 

adelheidarinejad.ir@

 

 

 

دنیاگیری آنفلوانزای اسپانیایی در سال 1918 یک سوم مردم جهان را درگیر کرد
انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

شاید این آموزش بتواند شما را در برابر ویروس کرونا محافظت کند


این آموزش فقط مختص پزشکان و کادر درمانی ست .

در شرایط بحران و وقایع ناگوار در ابعاد بزرگ و یا گسترده، به وجود آمدن اضطراب و نگرانی، تشویش و درماندگی اجتناب­ ناپذیر است. اضطراب و نگرانی واکنش طبیعی مغز ما به شرایط تهدیدکننده است.

در این شرایط کنترل افکار و مدیریت واکنش­های هیجانی دچار مشکل می­شود و ذهن ما شروع به ساختن حجم زیادی از افکار منفی و نگران‌کننده می­ کند. آنچه لازم است بدانیم آن است که نگران بودن و زیاد فکر کردن ما را به نتیجه مطلوب نمی رساند. حتی گاهی فکر می کنیم اگر زیاد فکر نکنیم و نگران نباشیم قصور کرده ایم و درنتیجه اتفاق ناگوار رخ خواهد داد، پس برای پیشگیری از آن اتفاق باید نگران باشم! 

هم چنین جالب است بدانید بدن ما در برابر تهدید و ترس واکنشی به نام جنگ یا گریز (واکنش در برابر استرس حاد) از خود نشان می ­دهد یعنی یا به سمت روبرو شدن با عامل تهدید و استرس می رود و برای مقابله با آن چاره ای می اندیشد و یا آن که از آن فرار کرده و دور شدن را انتخاب می کند. در هر دو حالت سیستم سمپاتیک بدن برانگیخته و فعال می شود. 

با رسیدن ویروس کرونا به ایران و گسترش بسیار تند آن در سراسر کشور نوعی نگرانی و ترس از ابتلای به آن بسیاری از ما را وادار به رفتارهای متفاوت و غیرمتعارفی کرده است. ازآنجایی‌که راهی برای فرار از این شرایط وجود ندارد و در حال حاضر تمام استان های کشور و حتی سایر کشورهای دنیا درگیر این بیماری شده­ اند پس باید ایستاد و با آن جنگید؛ باید دست‌به‌کار شد و برای مقابله و ستیز با آن اقداماتی انجام داد.

در شرایط کنونی کشور شرعا و اخلاقا هر کسی کاری از وی ساخته است لازم است انجام بدهد تا باری از روی دوش کشور و هموطنان برداشته بشود فلذا من هم به طبع دانش هومیوپاتی خود می خواهم راهی را به شما معرفی کنم که بتواند به شما کمک کند.

اگر چه در شرایط بحرانی عده ای سودجو همواره از ترس و اعتماد دیگران سو استفاده کرده و جهل را به جای علم به آن ها می فروشند فلذا من همین جا عنوان می کنم که آموزش خرافات و موهومات نمی دهم ,من آموزش هومیوپاتی می دهم. از آن جایی که موضوع اصلی آموزش من تمرکز بر طب هومیوپاتی دارد و متاسفانه این مفاهیم برای اکثریت قریب به اتفاق هموطنان داخل کشور غریب و دور از ذهن می باشد لذا من هیچ سعی و تلاشی برای قانع کردن مردم عزیز کشور خود و تشویق یا ترغیب آن ها به استفاده از آموزش های هومیوپاتی خود نکرده و نخواهم کرد .

پزشکان و همکاران گرامی, من به شما گارانتی نمی دهم که کرونا نگیرید چون به احتمال بسیار زیاد خواهید گرفت ولی من این ضمانت را به شما می دهم در صورت مبتلا شدن مشکل جدی برای شما ایجاد نشود و کارتان به جاهای باریک کشیده نشود. مکانیزیم عمل داروهای هومیوپاتی افزایش قدرت ایمنی بدن به شیوه طبیعی ست و همه بخوبی می دانیم که برای غلبه بر ویروس کرونا تنها چیزی که نیاز داریم ایمنی بالای بدن است . 

تکرار می کنم :

من به شما می گویم بهداشت را رعایت کنید .

دستورالعمل های دولت و وزارت بهداشت را رعایت کنید .

من به شما نمی گویم هرگز مبتلا نخواهید شد ولی به شما ضمانت می دهم که ایمنی بدن شما در مقابله با گرفتاری های کرونا بقدری بالا خواهد رفت که دیگر جایی برای نگرانی برای شما باقی نخواهد گذاشت. 

 

آموزش های من فقط در اینستاگرام بفروش می رسد و فقط ویژه پزشکان و کادر درمانی ست .برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد آین آموزش باید به صفحه اینستاگرام من مراجعه کنید:

adelheidarinejad.ir@

 

شاید این آموزش بتواند شما را در برابر ویروس کرونا محافظت کند
انتشار : ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

چه عواملی باعث کمبود کلسیم در بدن نوزادان می ­شود


همانطور که می­دانید در بزرگسالان، کمبود کلسیم موجود در رژیم غذایی روزانه می­تواند منجر به بروز کمبود کلسیم در بدن انسان شود. اما، در مورد نوزادان علل بسیاری وجود دارد که مشکل کمبود کلسیم را به دنبال خواهد داشت. مهم­ترين این علل عبارتند از:

 • نرسیدن اکسیژن کافی به بدن نوزادان در طول روز.
 • یادتان باشد كه اگر نوزادی از بیماری دیابت رنج ببرد، احتمال زیادي وجود دارد که او کلسیم را هم به میزان خیلی کمي در بدن خود جذب کند.
 • مصرف برخی از داروها مانند جنتامایسین نیز می­تواند سطح کلسیم را در بدن نوزادان کاهش داده و حتی منجر به بروز مشکل هیپوکلسمی در بدن نوزادان شود.
 • همچنين، اگر نوزادي از شیر خشک و یا شیر گاو تغذیه می­کند، فسفر زیاد موجود در آن هم می­تواند مشکل هیپوکلسمی را در بدن او به وجود آورد.
 • کمبود ویتامین D نیز در بدن نوزاد میزان کلسیم دریافتی را کاهش خواهد داد، چون وجود ویتامین D در بدن برای جذب کلسیم لازم و ضروری است.
 • علاوه بر اين موارد، ممکن است در موارد بسیار نادر هم پایین بودن کلسیم موجود در بدن به دلیل بروز بیماری سندرم دی جرج (DGS) که نوعی نقص در کروموزوم­های بدن است، به وجود آید. يادتان باشد كه اين بيماري در نوزادان 22 تا 23 روزه بیشتر دیده می­شود.
 • کم­ کاری غده تیروئید در نوزادان هم می ­توانید مشکل بروز هیپوکلسمی را در بدن آن­ها آغاز کند.
 • در نهايت، فراموش نكنيد كه اگر مادری از کمبود ویتامین D و یا کلسیم کم رنج ببرد، بیشتر احتمال دارد كه نوزاد او نیز به کمبود کلسیم در بدن خود مبتلا شود.
 • همچنين، نوزادان نارس بیشتر مستعد ابتلا به مشکل هیپوکلسمی هستند.

 

 

علائم کمبود کلسیم در بدن نوزادان:

معمولا نوزادان با نشان دادن علامت ­های مختلفي، کمبود کلسیم را در بدن خود اعلام می­کنند، که این علائم عبارتند از:

 • به وجود آمدن مشکل بی­خوابی در نوزاداني كه به كمبود كلسيم دچار هستند.
 • گرفتگی عضلانی در نوزاداني كه به كمبود كلسيم دچار هستند.
 • بروز دردهای عضلانی در نوزاداني كه به كمبود كلسيم دچار هستند.
 • به وجود آمدن حالت عصبانیت و پرخاشگری در نوزاداني كه به كمبود كلسيم دچار هستند.
 • حرکات تند و سریع اندام­های بدن نوزاداني كه به كمبود كلسيم دچار هستند.
 • کاهش ضربان قلب در نوزاداني كه به كمبود كلسيم دچار هستند.
 • به وجود آمدن حالت تشنج در نوزاداني كه به كمبود كلسيم دچار هستند، به دلیل کاهش عرضه اکسیژن به مغز آن­ها
 • پایین بودن شديد سطح کلسیم در بدن نوزادان می­تواند فشار خون پایین را هم در بدن نوزاد به دنبال داشته باشد
 • کند شدن عمل باز کردن زبان، بروز حالت کشش در لب­ها و زبان نوزاد و تکان­ها و لرزش غیر عادی پلک­های چشم در نوزاداني كه به كمبود كلسيم دچار هستند.

منبع

چه عواملی باعث کمبود کلسیم در بدن نوزادان می ­شود
انتشار : ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

چرا کرونا در هند چندان شیوع پیدا نکرده است؟


هند با چین افزون بر دو هزار کیلومتر مرز زمینی دارد. از سوی دیگر، طبیعی است دو کشور همسایه با اقتصاد پیشرو و با جمعیت بالای یک میلیارد و دویست میلیون نفر، باید روابط انسانی گسترده‌ای داشته باشند. همچنین، هند شهرت دارد به سطح پایین بهداشت عمومی و آسیب‌پذیری در برابر بیماری‌های همه‌گیر و عفونی.

با این همه، شگفت‌انگیز است هند از بلای کرونا تقریبا در امان مانده است و در شمار کشورهایی قرار دارد که هنوز دچار همه‌گیری خطرناک و مهارناپذیر این بیماری نشده‌اند. آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که هند در رده سی‌ام جدول شیوع جهانی کرونا قرار دارد. تاکنون، شمار موارد ابتلا به کرونا در این کشور ۳۳ نفر اعلام شده و آمار مرگ‌و‌میر نیز محدود به ۲ مورد بوده است.

جالب است این آمار را مقایسه کنیم با برخی کشورهای بسیار کوچک که هزاران کیلومتر با چین فاصله و شهرت دارند به سطح مطلوب رفاه و بهداشت عمومی. برای مثال، موارد ابتلا به کرونا در کشور کوچک اتریش تاکنون سه برابر هند بوده است. شمار مبتلایان در نروژ نیز چهار برابر هند است. سوییسی‌ها هفت برابر هندی‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند. مبتلایان به کرونا در بلژیک نیز بیش از پنج برابر هند است .

آیا می دانید دلیلش چیست ؟

چرا کرونا در هند چندان شیوع پیدا نکرده است؟
انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

خرما بخورید تا کرونا نگیرید !


 این مضجک ترین مطلبی است که تا به حال شنیده ام .احتمالا فعالان و دلالان بازار خرما با توجه به ترس مردم شایعه کرده اند تا امسال را به لطف ویروس کرونا فروش خوبی داشته باشند.هر چند که این حرف خیلی احمقانه است ولی  من هوش فرد یا افرادی که این شایعه را ساخته اند تحسین می کنم .

خرما بخورید تا کرونا نگیرید !
انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۸

به مناسبت شیوع کرونا ویروس ,چطور سبک زندگی خود را تغییر دهم؟


سبک زندگی مجموعه‌­ای از رفتارها و آداب ما در طول زندگی است که تاثیر مهمی در روند زندگی ما می­‌گذارد. هر لحظه احساس کردید که برای زندگی کردن نیازمند تغییر هستید، وقت آن رسیده تا تغییری در سبک زندگی خود آغاز کنید. با تغییر المان­‌هایی مثل تغذیه، محل زندگی، نوع چیدمان منزل، ورزش و ... می‌­توانید تغییر سبک زندگی را آغاز کنید و در نهایت به تغییر اساسی در ذهنتان سامان دهید. اگر تخت خوابتان پشت به پنجره قرار دارد و احساس کسالت می­‌کنید، تخت خوابتان را رو به پنجره بچینید و در طول چند روز متوجه تغییرات زیادی در زندگی خودتان بشوید. اگر فست فود زیاد می‌­خورید و آدم پر استرسی هستید، برای یک مدت طولانی فست فود را از زندگی­تان حذف کنید و با این کار روند کاهش استرس را مشاهده کنید. با همین تغییرات جزئی می‌­توانید، تغییرات کلی تر را باعث شوید.

کدام سبک زندگی بهتر است؟

سبک زندگی سالم نیازمند سازمان­دهی های اساسی است و ممکن است مدتی به طول انجامد. اگر در زندگی­تان آدم شادی هستید و احساس خوشبختی می­‌کنید، به انسان­‌ها ضرر نمی‌­رسانید و با خانواده‌­تان کانون گرمی را تشکیل داده‌­اید، تبریک می­‌گویم، شما سبک زندگی سالمی را برای زندگی­تان ساخته­‌اید.

بعضی از انسان­‌ها فکر می­‌کنند که سبک زندگی سالم و خوب از ابتدا با انسان‌­ها هست یا نیست، اما باید بدانید که بسیاری از آدم‌­های موفق، سبک زندگی خوبشان را با تلاش و زحمت ساخته­‌اند. خطای شماست اگر سال‌ها با یک سبک زندگی ناسالم زندگی کنید و در این صورت کسی را نباید جز خودتان ملامت کنید .

تاثیر تغذیه و ورزش در سبک زندگی

تغذیه و ورزش دو عنصر سلامت بخشی هستند که می­‌توانند سبک زندگی شما را تحت تاثیر قرار بدهند. غفلت در این دو عنصر باعث ناخوش احوالی و کسالت در زندگی می­‌شود. تغذیه اشتباه مثل فست فود، مصرف بالای چربی، قند و کلسترول می‌­توانند بسیار تاثیر بدی روی بدن انسان بگذارند. عادات غذایی اشتباه نیز می‌­توانند بسیار مضر باشند. برای مثال عادت شام خوردن در دیروقت باعث بدخواب شدن شما، چاقی مفرط و تجمع چربی­‌ها می‌­شود و عمل هضم را دچار مشکل می­‌کند. ورزش کردن باعث شادابی پوست و بدن شما می­‌شود و علاوه بر آن حضور شما در اجتماع مختلف برای ورزش کردن باعث ارتباط برقرار کردن شما با آدم­‌های مختلف و در نهایت باعث سلامت بدن، بالا رفتن سوخت و ساز بدن، پاکسازی بدن و سلامت روح و روان می­‌شود.

سبک زندگی یک آدم موفق چگونه است؟

سبک زندگی یک آدم موفق می­‌تواند متفاوت باشد با چیزی که ما فکر می­‌کنیم. روش­‌های زیادی وجود دارد که ما به موفقیت برسیم اما بهتر است روشی را انتخاب کنیم که بیشترین درصد موفقیت را داشته باشد. معمولا آدم­‌های موفق به تغذیه، ورزش، مطالعه، روابط اجتماعی و ... اهمیت زیادی می‌­دهند. آدم‌­های موفق معمولا در راستای رسیدن به هدفشان بسیار تلاش می­‌کنند و از زمانی که بیدار می­‌شوند تا وقتی که بخوابند، مدام هدفشان جلوی چشمشان هست. آدم‌­های موفق هدفمند هستند و برای رسیدن به هرچیزی که بخواهند برنامه ریزی دارند. برنامه ریزی و داشتن یک برنامه دقیق می‌­تواند راه تعیین کننده‌­ای باشد.

آیا سبک زندگی قابل تغییر است؟

سبک زندگی مثل اخلاق شماست. گاها شما هزار ویژگی مثبت دارید اما حسادت بیش از حد شما تمام اطرافیانتان را می‌­آزارد. آیا درست است که این ویژگی بد به پای هزار رفتار خوب شما بخشیده شود؟ بهتر است تنها ویژگی بد شما نیز پاک شود تا به یک انسان کامل تبدیل شوید. سبک زندگی شما نیز ممکن است صدها ویژگی مثبت داشته باشد اما ویژگی منفی نیز داشته باشد. باید برای رسیدن به بهترین سبک زندگی تغییرات لازم را ایجاد کنید و با این کار خودتان را به بالا بکشید. سبک زندگی بد باید تغییر کنید و این تغییر ممکن است در ابتدا سخت و نشدنی به نظر برسد. اما به مرور متوجه می‌­شوید که این تغییرات می‌­تواند براحتی اتفاق بیفتد و شما نیز پس از مدتی از عملکرد خودتان راضی خواهید بود.

 

سبک زندگی ثروتمندان چگونه است؟

ثروتمندان روش­‌های مختلفی را برای ثروتمند شدن برگزیده‌­اند. سبک زندگی ثروتمندان با هوش و تلاش عجین شده است. منظور ما افرادی خودساخته هستند که با تلاش به ثروتشان رسیده‌­اند. برای مثال استیو جابز برای رسیدن به طرح نهایی اپل هزاران بار شکست خورد، روابطش را از دست داد و برای رسیدن به هدفش، دوستانش او را طرد کردند. او هیچ چیز غیر از هدفش را دنبال نمی­‌کرد و در نهایت به چیزی که می‌­خواست، رسید. او بعدها به ثروت هنگفتی دست پیدا کرد و هر روز بر ثروت او افزوده می‌­شود. او هم مثل ما انسان است و از جنس ماست. پس اگر شخصی مثل استیو جابز به هدفش رسیده است، ما نیز می‌­توانیم برسیم. تفاوت ما و امثال استیو جابز در تلاش و باور است. باید قبل از هرچیزی خودمان را باور داشته باشیم و برای رسیدن به هدفمان تلاش کنیم.

منبع

 

حالا وقتش رسیده سبک زندگی سلامت خود را تغییر بدهید .اگر فکر می کنید در شرایط بحرانی کنونی با همان تفکرات قدیمی در پزشک رفتن می توانید سالم بمانید به شما می گویم که سخت در اشتباه هستید . 

دنیای پزشکی بشدت در حال پیشرفت است و این پیشرفت نه بصورت ماهیانه که بصورت دقیقه ای است .متاسفانه علیرغم این همه پیشرفت در دنیا ,در کشور ما هنوز از همان شیوه های سنتی ویزیت در مطب استفاده می شود که دیگر در دنیای امروز جایگاهی ندارد .عصر, عصر دیجیتال است .دیگر گذشت , روش های قدیمی .
دنیای پزشکی امروز, دنیای تله مدیسین یا پزشکی از راه دور است .امروز با فقط یک کلیک کامپیوتر از یک کشور, بیمار را درکشوری دیگر ویزیت و درمان می کنند این در حالیست که ما هنوز به مطب ها مراجعه می کنیم و نسخه های کورکورانه آزمایش های زیاد و بسیار گران قیمت را دریافت می کنیم.شیوع کروناویروس پنجره جدید به دنیای تله مدیسین و در عین حال زنگ خطری برای پزشکان مطب نشین است. با شیوع بیماری های ویروسی مرموز یکی پس از دیگری نشستن در منزل و دور بودن از محیط های شلوغ و عفونی مراکز درمانی می تواند مزیتی بزرگ باشد .

واقع بین باشیم .شک نکنید که کرونا ویروس آخرین بیماری عفونی در این مملکت نخواهد بود.این تنها یک زنگ خطر برای ما و مسئولین کشور بود.خوشا به حال کسانی که معانی پیغام ها را درک می کنند.اگر تصور می کنید با آنتی بیوتیک , دگزامتازون و یا استراحت می شود به جنگ بیماری های عفونی کشنده رفت شما همچنان در حالت اصرار بر اشتباه قرار دارید.

گذشت آن زمان که با چهار تا نسخه آنتی بیوتیک و ... می شد بیماری های عفونی را از بین برد.

ادامه دارد ...

 

به مناسبت شیوع کرونا ویروس ,چطور سبک زندگی خود را تغییر دهم؟
انتشار : ۹ اسفند ۱۳۹۸

شیوع کرونا ویروس , پنجره جدید به دنیای تله مدیسین


دنیای پزشکی بشدت در حال پیشرفت است و این پیشرفت نه بصورت ماهیانه که بصورت دقیقه ای است .متاسفانه علیرغم این همه پیشرفت در دنیا ,در کشور ما هنوز از همان شیوه های سنتی ویزیت در مطب استفاده می شود که دیگر در دنیای امروز جایگاهی ندارد .عصر, عصر دیجیتال است .دیگر گذشت , روش های قدیمی .
بیماران و یا پزشکانی که نخواهند این حقیقت را بپذیرند در زیر چرخ های تغییر له خواهند شد.دنیای پزشکی امروز, دنیای تله مدیسین یا پزشکی از راه دور است .امروز با فقط یک کلیک کامپیوتر از یک کشور, بیمار را درکشوری دیگر ویزیت و درمان می کنند این در حالیست که ما هنوز به مطب ها مراجعه می کنیم و نسخه های کورکورانه آزمایش های زیاد و بسیار گران قیمت را دریافت می کنیم.
درست مثل این است که با این همه پیشرفت تکنولوژی در دنیای بهداشت دهان و دندان ما اصرار به استفاده از چوب نخل برای تمیز کردن دندان هایمان داشته باشیم.

شیوع کروناویروس پنجره جدید به دنیای تله مدیسین و در عین حال زنگ خطری برای پزشکان مطب نشین است. با شیوع بیماری های ویروسی مرموز یکی پس از دیگری نشستن در منزل و دور بودن از محیط های شلوغ و عفونی مراکز درمانی می تواند مزیتی بزرگ باشد .

دنیای دکتر عادل حیدری نژاد , دنیای نرم افزارهای پزشکی است و کسانی می توانند از دانش ایشان استفاده کنند که از دنیای قدیم خود جدا شده با پذیرش تله مدیسین پا در دنیای جدید پزشکی دیحیتال قرار دهند .

 

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید:

سلامت الکترونیک دقیقا یعنی چی ؟ 

پزشکی آنلاین یا تله مدیسین چیست؟

 

شیوع کرونا ویروس , پنجره جدید به دنیای تله مدیسین
انتشار : ۸ اسفند ۱۳۹۸

چطور یک کارآفرین بخش سلامت شدم ؟


نوآوری در سلامت

نوآوری مهارتی است که با بسیاری همکاری های دیگر همراه است. نوآوری به دگرگونی های عمده در زمینه پیشرفت های تکنولوژیک یا ارائه تازه ترین مفاهیم مدیریت یا شیوه های تولید، اطلاق می شود. نوآوری پدیده ای واقعاً چشمگیر وجنجالی است که عموماً پدیده ای نادر بوده که فقط در عده ای خاص میتوان آن را سراغ گرفت.

هالت،اصطلاح نوآوری را در یک مفهوم وسیع به عنوان فرآیندیبرای استفاده از دانش یا اطلاعات مربوط به منظور ایجاد یا معرفی چیزهایتازه و مفید به کار برد. وارکینگ نیز توضیح می دهد که نوآوری هرچیز تجدید نظر شده است که طراحی و به حقیقت درآمده باشد و موقعیت سازمانرا در مقابل رقبا مستحکم کند و نیز یک برتری رقابتی بلندمدت را میسر سازد.

به عبارتی نوآوری خلق چیز جدیدی است که یک هدف معین را دنبال و به اجرا یرساند.بنابراین، در یک تعریف کلی می توان نوآوری را به عنوان هر ایده ای جدید نسبت به یک سازمان و یا یک صنعت و یا یک ملت و یا در جهان تعریف کرد. 

سلامت، نیاز کشور

دوره‌ی کنونی، دوره‌ای نیست که منتظر موتور جستجوی گوگل یا یک نرم‌افزار پیام‌رسان مثل تلگرام باشیم. بلکه آنچه کشور ما به آن احتیاج دارد، داروهای بهتر، سیستم‌های سلامت کارا و داروهای پیشگیرانه برای افرادی است که در محرومیت زندگی می‌کنند.درواقع، کارآفرینی سلامت در ذات خود دارای نگاهی بشردوستانه است که البته فرصت تجاری بسیار خوبی نیز به شمار می‌رود. 

کارآفرینی در حوزه‌ی پزشکی و سلامت، مدتی است که توجه گسترده‌ای را به سمت خود جلب کرده است. اما یک کارآفرین موفق بودن در این حوزه، نیازمند یادگیری نکات زیادی است و نمی‌توان صرفاً به دلیل علاقه جهت کارآفرین موفق شدن، در این حوزه شیرجه زد! مانند کارآفرینی در حیطه‌های دیگر، کارآفرینی در این حوزه نیز با مسائل و چالش‌های مخصوص به خود رو به روست. مسائلی از جمله: مشکلات مالی و سرمایه‌گذاری، سیستم بوروکراسی حاکم در این حوزه، هماهنگ شدن با قوانین موجود، رقابت و سایر چالش‌ها.

 

و اما کارآفرین چه کسی است؟ 

کارآفرین یک پیشگام، مبارز و آغازگر رویدادهای فوق العاده است. او فردی است که چیز تازه ای را به وجود می آورد؛ یک نوآوری، یک کسب و کار و یا یک شرکت. او ابتدا (و گاهی انتهای) یک فعالیت یا پروژه ریسک پذیر است. اگرچه در برخی موارد ممکن است کارآفرین تولید کننده ایده نباشد، اما قطعا فردی است که عزم خود را جزم می کند تا آن ایده را به واقعیت تبدیل کند.  

کارآفرین فردی است که به پیش می رود و به گروهی انگیزه می دهد تا او را دنبال کنند. او فردی است که روی صندلی راننده می نشیند و این قدرت را دارد که جهت یک فعالیت یا پروژه ریسک پذیر را تغییر دهد، سرعت آن را کم یا زیاد کند، یا حتی آن را متوقف کند.  

کارآفرین مسئول اصلی سرنوشت فعالیت ریسک پذیر خود است. او فردی است که بیشترین مایه و سرمایه را از خود در فعالیت ریسک پذیر صرف می کند، بنابراین باید اختیار رهبری کار را داشته باشد. 

 

پیشرانه حقیقی کارآفرین، شور و اشتیاق او است 

عنصر مهمی وجود دارد که گرمابخش قلب کارآفرین است و آن شور و اشتیاق او است. عامل تلاش های او، همین شور و اشتیاق و قدرت و نیروی درونی است. همین انرژی خارق العاده به او کمک می کند تا با چالش های مختلف مقابله کرده و از آنها عبور کند و به او قدرت می دهد تا در هنگامی که مشکلات ظاهر می شوند، مقاومت کند و به دنبال کردن اهداف خود ادامه دهد. ممکن است هر فردی بتواند تظاهر به کارآفرینی کند، اما چیزی که باعث تمایز و موفقیت کارآفرین می شود، نگرش او است. 

در یک کلام ,کارآفرین کسی است که نیاز و یا مشکلی را در جامعه تشخیص می دهد و برای آن راه حل پبدا می کند و آن راه حل را به دیگران می فروشد .

 

 ادامه دارد  ...

چطور یک کارآفرین بخش سلامت شدم ؟
انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

برچسب های مهم

آیا بهترین سرمایه گذاری در ایران , دلار است؟


این روزها همه جا صحبت از مشکلات اقتصادی و گرفتاری های مردم است.با هر کسی که صحبت می کنید در مقام یک کارشناس اقتصادی ! به شما مشاوره می دهد که مثلا چطور سرمایه خودت را بتوانی بالا ببری یا حتی حفظ کنی. ولی مشکل اینجاست آیا می شود به هر توصیه ای اطمینان کرد؟
عده ای معتقدند پول را باید در بانک نگهداشت.عده ای دیگر فکر می کنند اگر زمین یا آپارتمان بخرند سود می کنند و بقیه هم ....

ولی می خواهم توصیه ای به شما بکنم که همیشه من را دعا کنید .اگر تا اینجا مشتاق شده اید بدانید آن دیگر چه توصیه ایست پس در ادامه همراه من بمانید .اگر قرار باشد راهنمایی شوید، باید گفت بهترین سرمایه گذاریروی بازار مسکن نیست. بازار بورس هم نیست. قطعاً خرید دلار و ارز هم نمی تواند باشد.پاسخ این سؤال فقط یک چیز است.سرمایه گذاری روی سلامت خود.


نتیجه تصویری برای سرمایه گذاری

با سرمایه گذاری روی مسکن می توان ثروت زیادی به دست آورد. سرمایه گذاری صحیح در بازار بورس و یا راه اندازی یک کسب و کار حساب شده نیز می توانند منافع چشمگیری برایتان داشته باشند. اگر روی سلامت خودتان سرمایه گذاری نکرده باشید هیچ یک از اینها به دردتان نخواهند خورد.

نتیجه تصویری برای دلار


بهترین سرمایه گذاری دلار نیست:

اگر قرار باشد به زندگی ادامه ندهید، دارایی های تان دیگر چه معنایی برای شما خواهند داشت. به همین دلیل سلامتی خانواده شما سرمایه گذاری بی چون و چرایی است که باید هر روز به انجام آن مقید باشید. در غیر این صورت در آینده ای بسیار نزدیک با تبعات وخیم بی توجهی به این سرمایه گذاری روبرو خواهید شد.  به زودی با شیوع فراگیر بیماری های عفونی در جامعه به عنوان معلول فقر اقتصادی و عدم توانایی قشر آسیب پذیر در مداوای بیماری های خود خیلی طبیعی است که طبقه متوسط و مرفه نیز درگیر خواهند شد. همین امروز سرمایه گذاری روی سلامت خود و خانواده را آغاز کنید .

نتیجه تصویری برای قیمت طلا

فرض کنید کسی به شما خبر دهد که قیمت طلا تا ۱۰ سال بعد هزار برابر خواهد شد. اگر مطمئن باشید که این خبر درست است، معقول خواهد بود که مقدار زیادی طلا بخرید. اما یک شرط مهم برای سودآور کردن این سرمایه‌گذاری، این است که ۱۰ سال بعد زنده و سالم باشید.

نتیجه تصویری برای مرگ

بیشتر سرمایه‌گذارها طوری از آینده حرف می‌زنند که انگار تردید ندارند عمری طولانی خواهند داشت. ولی فقط تعداد کمی از آن‌ها برای داشتن عمری طولانی برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری می‌کنند. تمام آن هایی که زیر خروارها خاک خوابیده اند , شاید یک روزی مثل من و شما به این مطلب می خندیدند و احتمالا می گفتند: مرگ و بیماری فقط برای همسایه است.اگر با مطالب بالا موافقید , از همین امروز شروع کنید شاید فردا فرصت از دست برود..

اجازه بدهید با ذکر یک مثال خیلی ساده و قابل فهم موضوع را دنبال کنیم. فرض کنید سال 97 است و شما یک فرزند دارید که حداقل ماهیانه یک بار نیاز به مراجعه به متخصص اطفال پیدا می کند .مبالغی که فقط ما به ازای یک بار مراحعه پزشکی باید پرداخت کنید عبارت است از :

سی هزار تومان بابت ویزیت متخصص , سی هزار تومان بابت هزینه دارو , صد هزار تومان هزینه رادیولوژی و یا آزمایش و یا سایر روش های تشخیصی  ,پنجاه هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب هزینه زمان صرف شده بصورت مرخصی گرفته شده از محل کار و ...

هزینه استرس و اضطرابی که به شما و فرزندتان وارد می شود و صد البته قابل قیمت گذاری نیست.
جمع موارد فوق می شود :دویست و ده هزار تومان

دوستان , توجه بفرمائید که این هزینه فقط بابت یک بار مراجعه پزشکی است.در صورتی که ما در عمل می بینیم والدینی که به ما در بیمارستان مراجعه می کنند می گویند شما مثلا چهارمین پزشکی هستید که طی دو روز اخیر به شما مراجعه کرده ایم !... از آن گذشته این ها حداقل هزینه هاست .
اگر به فرض فرزند شما نیاز به بستری در بیمارستان پیدا کند با هزینه های شبی یک میلیون بیمارستان خصوصی و یا مشکلات بیمارستان های شلوغ دولتی و یا آموزشی که توسط انترن ها اداره می شود چطور قرار است کنار بیائید.

اجازه بدهید مشکل را با نگاه دقیق تری بررسی کنیم .اگر فرضا شما سه فرزند داشته باشید و هر کدام حداقل ماهی دو بار نیاز به مراجعه پزشکی پیدا کند باید عدد بالا را در عدد شش ضرب کنید: یعنی می شود 210000 *6 =1200000 تومان در ماه .اگر عدد فوق را در عدد سال یعنی 12 ضرب کنیم : می شود سالیانه حداقل چهارده میلیون تومان .

دوستان , فراموش نشود که ما حداقل عدد ها را حساب کردیم و فرض هم کردیم که فرزند شما توسط پزشکان اطفال مجبور به بستری در بیمارستان نشود .در ضمن این محاسبات فقط عددی و مالی است .
ما در این میان هیچ صحبتی از عوارض شیمیایی داروها ,عوارض رادیولوژی و زجر کشیدن های فرزند شما بدلیل ترس و اضطراب که لازمه کار درمانی است , نکردیم . حالا اگر عدد فوق را در مدت ده سال حساب کنید با محاسبه نرخ تصاعدی تورم , به نظر شما چه عددی می شود .....!؟ 

آیا بهترین سرمایه گذاری در ایران , دلار است؟
انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۷

برچسب های مهم

دولت هند برای مقابله با کروناویروس طب هومیوپاتی را اجباری کرد


Indias government has promoted pseudoscientific homeopathic practices in its effort to prevent the spread of the mysterious new coronavirus, which has killed over 100 people

 

منبع خبر :newsweek.com

 

 

شاید این مطلب هم برای شما مفید باشد :

آموزش آنلاین هومیوپاتی ویژه عموم با متد عادل حیدری نژاد

 

دولت هند برای مقابله با کروناویروس طب هومیوپاتی را اجباری کرد
انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۸

کرن‌ایکتروس در نوزاد چیه و چه نشانه هایی دارد؟


 کرن ایکتروس به آسیب مغزی شدید ناشی از زردی درمان نشده نوزادی گفته می شود. 60 تا 80 درصد از نوزادان سراسر جهان، مبتلا به زردی هستند. سطح بالای بیلی روبین در خون به بافت‌های سیستم عصبی مرکزی آسیب می‌رساند. 

 

علائم اصلی کرن ایکتروس

سفت بودن بدن نوزاد.

گریه مداوم و غیرعادی.
حرکت دادن عجیب چشم‌ها.
تشنج.عوامل خطرساز کرن ایکتروس چیست؟

مادر و فرزندی که دارای یک گروه خون مشترک نباشند .
کمبود گلوکز 6 فسفات دی هیدروژناز (G6PD) یا فاویسم، 
به دنیا آمدن نوزاد زودتر از موعد مشخص و نارس بودن آن.
عفونت های نوزادی .
سابقه خانوادگی زردی .
کبودی یا آسیب وارد شدن به نوزاد هنگام تولد . 

 

عواقب کرن ایکتروس

کوری , کری , عقب ماندگی ذهنی  , اختلال تکلم و ...

منبع

 

شاید این مطالب هم برای شما مفید باشد :

چه زماني باید نوزاد بدلیل زردي بستری بشود؟

والدینی که با رضایت شخصی نوزاد زرد خود را مرخص می کنند هرگز خود را نبخشند

کرن‌ایکتروس در نوزاد چیه و چه نشانه هایی دارد؟
انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

هيپوگليسمی (افت قند خون) نوزاد: علائم و درمان


هیپوگلیسمی بیماری است که باعث افت شدید قند خون نوزاد می‌شود. گلوکز برای رشد طبیعی مغز نوزاد ضروری است. بنابراین هنگامی که میزان قند خون نوزاد بسیار افت می‌کند، سلول‌های مغز و عضلات وی انرژی لازم برای کار کردن بطور مناسب را نخواهند داشت.

هیپوگلیسمی یا افت قند خون ممکن است کوتاه‌مدت یا مداوم باشد. در صورتی که قند خون نوزاد کم باشد و درمان نشود، می‌تواند برای سلامتی مضر باشد. کم بودن قند خون در صورتی که بالا نرود می‌تواند حتی منجر به آسیب دیدن مغز نوزاد شود. به همین دلیل است که پزشک بطور دقیق وضعیت کودک شما را کنترل می‌کند تا مطمئن شود که سالم است.

اگر به شما گفته شده باشد که نوزاد تازه متولد شده‌ی شما دچار هیپوگلیسمی (افت قند خون ) است یا در خطر ابتلا به این بیماری است، باید به دنبال درمان توسط یک متخصص اطفال باشید. متخصص اطفال آزمایش‌هایی را برای تعیین شدت بیماری فرزند شما انجام می‌دهد و توصیه به تغذیه با گلوکز می‌کند و همچنین دستورالعمل‌هایی درباره‌ی شیردهی را جهت کمک به حل این وضعیت ارائه خواهد کرد. 

 

افت قند خون نوزاد چیست؟
افت قند خون در نوزادان به عنوان قند خون به میزان کمتر از mg/dL ۳۰ در ۲۴ ساعت اول زندگی و کمتر از mg/dL ۴۵ پس از آن است که شایع‌ترین مشکل متابولیک در نوزادان می‌باشد.

قند خون پایین زمانی رخ می‌دهد که میزان تقاضای بدن برای گلوکز (یک قند ساده) نسبت به عرضه‌ی آن بیشتر است. نوزادان گلوکز را از لاکتوز (قند شیر) که در شیر و آغوز موجود می‌باشد، دریافت می‌کنند. برخی نوزادان در حفظ قند خون به مقدار کافی نسبت به دیگران مشکل دارند. در حالی که افت گاه به گاه در قند خون بی‌ضرر است، اما دوره‌های طولانی مدت قند خون پایین می‌تواند به سیستم عصبی مرکزی آسیب برساند.

 

چرا هیپوگلیسمی در نوزادان باعث نگرانی است؟
مغز به قند خون وابسته است زیرا منبع اصلی سوخت می‌باشد. کم بودن بیش از حد قند می‌تواند باعث اختلال در عملکرد مغز شود. هیپوگلیسمی شدید یا طولانی مدت ممکن است منجر به تنشج یا آسیب جدی مغز شود.

هیپوگلیسمی در نوزادان می‌تواند ناشی از شرایطی مانند موارد زیر باشد:

تغذیه‌ی نامناسب مادر در طول بارداری.
دیابت مادر.
عدم سازگاری خون مادر با فرزند.
بیماری‌های متابولیک مادرزادی.
اکسیژن ناکافی در هنگام تولد .
بیماری کبدی.
عفونت.

نوزادانی که بیشتر مستعد ابتلا به هیپوگلیسمی هستند عبارتند از:

نوزادان متولد شده از مادران دیابتی ممکن است پس از زایمان و هنگامی که منبع گلوکز (از طریق بند ناف) قطع می‌شود و تولید انسولین در نوزاد باعث سوخت و ساز قند موجود می‌شود، دچار افت قند خون شوند.
در نوزدان کوچک‌تر از سن حاملگی و با رشد محدود ممکن است میزان ذخایر گلیکوژن بسیار کم باشد.
نوزادان نارس بخصوص آنهایی که دارای وزن کم هستند و اغلب دارای ذخایر محدود گلیکوژن (قند ذخیر شده در کبد) یا عملکرد ناقص کبد می‌باشند.
نوزادان متولد شده تحت استرس شدید
نوزادانی که ناپایداری دما را تجربه می‌کنند (برای مثال سرما می‌خورند) یا مادر آنها با برخی داروهای خاص تحت درمان قرار می‌گیرد.
نوزادان که برای سن حاملگی بزرگ‌تر می‌باشند. این وضعیت مرتبط با دیابت بارداری است اما در اثر انواع مشکلات مادرزای نیز می‌تواند باشد.


علائم
علائم افت قند خون ممکن است در نوزادان تازه متولد شده محسوس نباشد. در ادامه شایع‌ترین علائم هیپوگلیسمی در نوزادان عنوان شده‌اند. هر چند ممکن است هر نوزاد علائم متفاوتی داشته باشد. این علائم عبارتند از:

تحریک پذیری نوزاد.
وقفه تنفسی .
پایین بودن دمای بدن نوزاد .
ضعف عضلانی.
تغذیه ضعیف .
تشنج.
علائم هیپوگلیسمی ممکن است شبیه به بیماری‌ها یا شرایط پزشکی دیگری باشد. همیشه جهت تشخیص باید باید با یک پزشک اطفال مشورت کنید.

 

منبع

هيپوگليسمی (افت قند خون) نوزاد: علائم و درمان
انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما